6. oktobar 2022.6. okt 2022.
Joksimović i Rogić na tronu
BOKS

Šabački klupski boks nije imao predstavnike u finalima Pojedinačnog prvenstva Srbije organizovanog u Somboru, međutim boks Šapca, odnosno Mačvanskog okruga imao je svoje predstavnike u Somboru, a dvojica su osvojila zlatne medalje.

U pero kategoriji (do 57 kg) nekadašnji član klubova „Živorad Rajšić“ i „Mačva“, danas reprezent kluba „Sombor“ Rade Joksimović osvojio je titulu pobedom protiv Pantića iz Niša 4:1. Učesnici finala su dobili i prizannje za najborbeniji par. Titulu kategorije do 71 kg (polusrednja) zaslužio je bokser „Partizana“ Igor Rogić, rođen u Belotiću, ponikao u Mačvi. On je u finalu ubedljivo pobedio, jednoglasnom odlukom Šerifovića iz Goše 5:0.

Joksimović u dresu Sombora i Rogić nastupali su u prva dva kola Regionalne lige nedugo posle prvenstva.
Joksimović je u prvom meču pobedio takmičara Maribora Davud Rezaija 4:1 poenima, dok je u drugom duelu poražen od Rahmića (Slavija) 2:0 prekidom u prvoj rundi. Rogić, koji nastupa u regionalnom takmičenju za Novi Pazar najpre je pobedio Podgoršeka (Maribor) jednoglasno, a potom na isti način poražen od Savkovića iz Nikšića.