10. novembar 2022.10. nov 2022.
Foto: Glas Podrinja

Foto: Glas Podrinja

POKRET ZAPADNA SRBIJA OBELEŽIO 10 GODINA POSTOJANjA

Šabac u Srcu

Predsednik Pokreta, Nemanja Pajić, istakao je da je najveći izazov sa kojim se se sreli bilo zapravo samo osnivanje stranke. Sada su ponosni na to što je više od 90 odsto ljudi ostalo uz njih od prvog dana, a da se organizacija vremenom samo širila. Danas broje oko 1.000 članova i srećni su što imaju nove mlade ljude kojima mogu da daju šansu
Pokret Zapadna Srbija obeležio je 10 godina postojanja. Tim povodom organizovali su konferenciju za medije gde je bilo reči radu tokom prethodne decenije, kao i o planovima za budućnost.
Predsednik Pokreta, Nemanja Pajić, istakao je da je najveći izazov sa kojim se se sreli bilo zapravo samo osnivanje stranke. Sada su ponosni na to što je više od 90 odsto ljudi ostalo uz njih od prvog dana, a da se organizacija vremenom samo širila. Danas broje oko 1.000 članova i srećni su što imaju nove mlade ljude kojima mogu da daju šansu.

-Pokret Zapadna Srbija nastao je kao organizacija koja svoj politički rad zasniva na decentralizaciji i lokalnog je karaktera i u središtu svoje politike ima isključivo razvoj grada i boljitak svih građanki i građana grada Šapca i kao takav traje evo već 10 godina. Retko koja stranka na republičkom nivou, a naročita je retkost da politička organizacija lokalnog karaktera, uspe da održi kontinuitet od deset godina, da sačuva svoj identitet i da za to vreme bude prepoznata od strane birača kao nezaobilazan politički činilac. Zapadna Srbija nije ideološki obojena, a naš osnovni princip jeste želja da naš grad izgleda kao razvijeni evropski gradovi slične veličine, rekao je Nemanja Pajić.
Naveo je da je Zapadna Srbija jedinstvena politička organizacija u Srbiji i po tome što njihovi članovi nisu iskoristili organizaciju kao prolaznu stanicu ili odskočnu dasku ka republičkom nivou, već ostali dosledni u bavljenju lokalnom politikom.

Foto: Glas Podrinja


-Zadovoljan sam što istrajavamo na ovoj ideji, ali mi možemo još mnogo toga. I hteo bih da poručim našim članovima, da smo ponosni na vaš angažman, zato što ste odgovorni, solidarni i posvećeni. Samo tako niko ne može da zaseni naš rad i našu misiju, a to je da otvaramo nove perspektive za: profesionalno ostvarivanje; za kreativno izražavanje u oblasti kulture, sporta, društvenih aktivnosti; za grad po meri mladih koji vodi računa o starijima i ranjivima; za grad koji poštuje svoju tradiciju i gaji kulturu sećanja; za bezbedan grad; za što bolji obrazovni i zdravstveni sistem; za grad po meri ljudi koji u njemu žive. Samo tako od Šapca, koji nam je u srcu, možemo da napravimo grad budućnosti, rekao je Pajić.

Naveo je da je cilj pokreta da Šabac učine lepšim i boljim mestom za život i smatra da su Šapčani prepoznali njihov rad i trud. Istakao je da su im fokusu ljudi, Šapčani, kojima svim angažovanjem žele da pomognu kako bi imali bolji život.
M.M.

Najnoviji broj

2. februar 2023.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa