
Foto: S.K.
OPŠTINA VLADIMIRCI: ČETVRTA ŠETNjA VAROŠICOM U BORBI PROTIV BLOKADA
Vladimirčani protiv blokada (4)
I četvrti put, žitelji opštine Vladimirci su u svojoj varošici u punom broju, njih oko hiljadu, mirnom šetnjom iskazali da su protiv blokada. Uz brojne zastave, tiskao se mir a odlučnost da se u toj borbi ne ustukne su obeležile i ovu šetnju. Tako su se Vladimirčani priključili armiji gradova i opština i pokazali da i nevelike sredine imaju veliko srce. Da se u miru prošetaju svojom varošicom i iskažu bez straha, da su odlučni da u toj nameri istraju.
Mladi su prednjačili a podrškom, uz njih, su bili očevi, majke, bake i deke, prijatelji, komšije, a po onoj narodnoj da je komšija bliži od košulje, ruku pod ruku su se prisetili običnih dana kada se komšija uz komšiju borio da prevaziđu sve izazove. A kako primetiše tokom šetnje, sada je presudno vreme da se Srbija, jedina zemlja koju imaju, odbrani od svih koji pakoste njihovoj otadžbini i dušmanina grle kao brata. Samo je sažetak onoga što se u koloni mira moglo čuti. I pre i posle šetnje uz pesme primerene aktuelnim zbivanjima, gnezdio se spokoj da dolaze bolji dani, zar i reći bez blokada. Kako se čulo po narodnoj izreci, ne dozvoliti da neko stavlja klipove u točkove boljitka koji opet, kako ustvrdiše građani, beleži se na svakom koraku. Da se ne dozvoli, zaključak je sa četvrtog skupa u Vladimircima, da bilo ko pomisli da se blokadama može išta postići.
Po svemu viđenom u Vladimircima ovu zemlju od nečastivih namera blokadera ima ko braniti. Vladimirci su čvrsto odlučni istrajati u borbi protiv blokada.
Mladi su prednjačili a podrškom, uz njih, su bili očevi, majke, bake i deke, prijatelji, komšije, a po onoj narodnoj da je komšija bliži od košulje, ruku pod ruku su se prisetili običnih dana kada se komšija uz komšiju borio da prevaziđu sve izazove. A kako primetiše tokom šetnje, sada je presudno vreme da se Srbija, jedina zemlja koju imaju, odbrani od svih koji pakoste njihovoj otadžbini i dušmanina grle kao brata. Samo je sažetak onoga što se u koloni mira moglo čuti. I pre i posle šetnje uz pesme primerene aktuelnim zbivanjima, gnezdio se spokoj da dolaze bolji dani, zar i reći bez blokada. Kako se čulo po narodnoj izreci, ne dozvoliti da neko stavlja klipove u točkove boljitka koji opet, kako ustvrdiše građani, beleži se na svakom koraku. Da se ne dozvoli, zaključak je sa četvrtog skupa u Vladimircima, da bilo ko pomisli da se blokadama može išta postići.
Po svemu viđenom u Vladimircima ovu zemlju od nečastivih namera blokadera ima ko braniti. Vladimirci su čvrsto odlučni istrajati u borbi protiv blokada.
S.K.
Najnoviji broj
11. jun 2026.






















