Strelci za Mačvu: Panjković u 24. i Pavlović u 53. minutu
Gledalaca: 800
Glavni sudija: Dragan Čolović (Brvenik)
Žuti karton: Ristivojević, Radovanović, Ilić, Milinković, Pavlović (Mačva)
MAČVA: Stepandić, Pejović, Miletić (Vukmir), Radovanović, Ristivojević, Đukanović, Dragićević (Milinković), Ilić, Pavlović, Lekić, Panjković (Milisavljević)
Ekipa „Seljaka“ iz Mihajlovca inače novajlija u ovogodišnjem izdanju Srpske lige Zapad, pre utakmice bila je nepoznanica za fudbalere „Mačve“. Nakon odigranih 90 minuta na terenu u Mihajlovcu verovatno će ostati u sećanju mnogih. Počelo je dobro za crveno-crne. U uvodnom delu utakmice videlo se da su Šapčani favoriti i da se domaći igrači teško snalaze u pokušajima da prenesu loptu do protivničkog šesnaesterca. Onda na scenu stupa Panjković i u 24. minutu trese mrežu domaćih a Mačvu dovodi u vođstvo od 0:1. Slede dobre akcije od kojih izdvajamo prodor Ilića nakon kojeg Dragićević gađa mrežu ali stativa onemogućava pogodak. U drugom poluvremenu (igrao se 53. minut) Pavlović svojim pogotkom rezultat povećava na 0:2. Tada se činilo da bodovi (sva tri) odlaze u Šabac. I onda sledi preokret. Domaći igrači su dozom agresivnosti povisili nivo igre a plod toga je gol Stanojevića u 72. minutu za 1:2. Potom sledi izvođenje auta i nespretna intervencija jednog od odbrambenih igrača Mačve koji u nameri da otkloni opasnost po svoj gol loptu šalje pravo u mrežu, iza leđa golmana Stepandića. Bio je to 85. minut. Do kraja utakmice nije došlo do promene rezultata. Ipak, i posle 7. kola „Mačva“ je jedina neporažena ekipa sa tri pobede i četiri nerešena rezultata. Sledeću utakmicu Šapčani ponovo igraju na gostujućem terenu. Protivnik je FK „Bane“ iz Raške.