1. novembar 2012.1. nov 2012.
RUKOMET: „MERKUR OSIGURANjE“ SUPER LIGA, 7. KOLO

DEVET IGRAČA NA LISTI STRELACA

RK „Metaloplastika“ - RK „Kolubara“ 31:25 (15:14)
Ostvarili su šabački rukometaši još jednu superligašku pobedu u veoma teškom susretu protiv mnogo iskusnije ekipe iz Lazarevca. Prvo poluvreme proteklo je u konstantnom vođstvu domaćina. U 26. minutu, posle pogotka Filipa Marjanovića iz kontranapada, već je bilo četiri gola razlike. Ali tada se dogodilo nešto što šabačka rukometna publika nije videla prvi put. Malo veća prednost kao da je uspavala domaće igrače, počeli su da greše, nisu iskoristili pet poslednjih napada u nizu na kraju prvog poluvremena. Gosti su u međuvremenu postigli tri gola, pa su domaćini na odmor otišli samo sa jednim golom prednosti. U nastavku sve je opet izgledalo mnogo ozbiljnije, a kada su desetim golom Miloša Dragaša, u 55. minutu „plavo - beli“ ponovo došli do „plus četiri razlike“ (27:23), mogao se čuti komentar pojedinih navijača „samo da se ne ponovi finiš prvog poluvremena“. Nije se ponovio. Već minut kasnije, golom Alčakovića iz kontre već je bilo 28:23, nepun minut kasije, isti igrač ponovo „buši“ gol „krtica“ iz Lazarevca (29:23), a u 58. minutu kapiten Miloš Mitrović pravi velikih i nedostižnih sedam razlike za „Metaloplastiku“ 30:23.