VATERPOLO: PRVA “B“ LIGA SRBIJE, 1. I 2. KOLO

POBEDA U BEOGRADSKOM “HRAMU VATERPOLA“

VK “Šabac“ ““-VK “Spartak Prozivka“ 10:3 (0:2, 3:1, 3:0, 4:0)
VK “Partizan 2“ - VK “Šabac“ 10:11 (4:4, 2:3, 2:1, 2:3)
U prvom kolu Prve „B“ vaterpolo lige Srbije, ekipa VK „Šabac“ bila je domaćin na bezenu u Obrenovcu ekipi „Spartak Prozivka“ iz Subotice. Jedna od zanimljivijih činjenica vezanih za ovaj susret je i slučajnost da se po treći put ekipa iz Šapca nalazi u ulozi domaćina u prvom kolu takmičarske sezone. Za razliku od prethodne dve godine, ovoga puta VK „Šabac“ bio je uspešniji i ostvario pobedu. U prvoj četvrtini, posle nekoliko neiskorišćenih prilika ekipe iz Šapca, VK „Spartak“ je pogotkom u poslednjoj sekundi prve četvrtine, ovaj deo utakmice završio solidnim rezultatom 2:0 u svoju korist. Početkom druge četvrtine „Spartak“ je postigao treći gol i poveo sa 3:0. Kada su svi pomislili da postoji mogućnost da se prošlogodišnji scenario ponovi, podsećamo da je tada ekipa “Spartaka“ slavila u Obrenovcu protiv Šapčana, ekipa „domaćina“ uspostavila je kontrolu nad utakmicom i do kraja druge četvrtine postigla tri pogotka. Na pauzu se otišlo uz nerešen rezultat 3:3.
Do kraja utakmice ekipa iz Šapca nastavila je da dominira i u preostale dve četvrtine šabački vaterpolisti postigli su još sedam pogodaka, bez primljenog gola. Pored pohvala svim igračima, treba istaći golmana Darka Aleksića, koji nije dozvolio da mu se lopta nađe iza leđa, skoro pune tri četvrtine. VK „Šabac“ imao je i pet od dvanaest iskorišćenih napada sa igračem više