6. decembar 2012.6. dec 2012.
RUKOMET: „MERKUR OSIGURANjE“ SUPER LIGA, 11. KOLO

PREOKRETI ZA TRENIRANjE ŽIVACA

RK „Metaloplastika“ - RK PKB 23:22 (12:9)
Ostvarila je „Metaloplastika“ još jednu superligašku pobedu. Prošle subote Šapčani su u sportskoj sali Šabačke gimnazije savladali ekipu PKB iz Padinske Skele, u agresivnoj utakmici koja je celim svojim tokom obilovala preokretima. Gosti su prvi put poveli u petnaestom minutu (5:6), zatim su domaćini povećavali prednost, pa se na poluvreme i odmor otišlo sa tri gola prednosti. U nastavku utakmice „plavo - beli“ igrali su još agresivnije, i u 41. minutu imali četiri gola viška (17:13). Samo četiri minuta bilo je dovoljno domaćinima da ovu solidnu prednost prokockaju, pa je tačno petnaest minuta pre kraja utakmice rezultat opet bio nerešen (17:17), i to u trenucima kada je „Metaloplastika“ na terenu bila samo sa četiri igrača. Devet minuta pre kraja susreta PKB je opet prešao u vođstvo (20:21), ali je raspoloženi Đuro Karanović preokrenuo rezultat. Posebno atraktivan bio je njegov šut sa devet metara, iz slobodnog udarca, kada je iznenadio sve protivničke igrače ispred sebe, kao i gostujućeg golmana (22:21). Minut pre kraja opet se Karanović najbolje snašao u gužvi na terenu, i iz kontranapada postigao svoj šesti, a ispostavilo se i pobednički gol za svoj tim. U ekipi domaćina najefikasniji, pored šestostrukog strelca Đura Karanovića, bili su: Grujičić sa pet, Marković i Prodanović sa po četiri postignuta gola.