13. decembar 2012.13. dec 2012.
RUKOMET: „MERKUR OSIGURANjE“ SUPER LIGA, 12. KOLO

U SUBOTU DOLAZI „PARTIZAN“

RK „Jugović Unimet“ - RK „Metaloplastika“ 24:22 (11:11)
Prošle subote u čuvenoj dvorani „Hram“ u Kaću, šabački rukometaši doživeli su još jedan superligaški poraz, peti u ovoj sezoni. Prvo poluvreme protiv „Jugovića“ proteklo je u „rezultatskoj klackalici“, bez osetnije razlike na obe strane. U nastavku susreta domaćini su zaigrali mnogo angažovanije, i tako je bilo sve do 42. minuta. Tada je „Metaloplastika“ dodatno učvrstila odbranu, i povećala efikasnost u napadu, što je rezultiralo serijom od 5:0 za „plavo - bele“, i novom prednošću od tri gola razlike 20:17. Usledila je žestoka borba za svaku loptu u kojoj su se bolje snašli rukometaši iz Kaća, i dva minuta pre kraja utakmice poveli dva gola razlike. Tu prednost sačuvali su do poslednjeg sudijskog zvižduka. U timu iz Šapca najefikasiji bili su Karanović i Marjanović sa po pet postignutih golova.