27. decembar 2012.27. dec 2012.
VATERPOLO: PRVA „B“ LIGA, 5. KOLO

TREĆA POBEDA ZA ŠABAČKE DELFINE

VK „Šabac“ - VK „Zemun“ 11:8 (3:3, 3:2, 4:1, 1:2)
U utakmici petog kola Prve „B“ vaterpolo lige ekipa VK „Šabac“, kao domaćin u Obrenovcu, ugostila je VK“Zemun“. I pre utakmice znalo se da se radi o dve ekipe približno istog kvaliteta. Početak utakmice pripao je ekipi iz Zemuna koja je povela sa 3:0. Ipak ekipa iz Šapca do kraja prve četvrtine, pogotkom nekoliko sekundi pre kraja ovoga dela igre, uspeva da izjednači rezultat na 3:3. Polovinom druge četvrtine ekipa „domaćina“ igra maksimalno angažovano u odbrani i efikasno u napadu i uspeva da povede sa 6:3. Nakon toga ekipa „Zemuna“ postigla je još dva pogotka, i na pauzi posle druge četvrtine ekipa „Šapca“ je bila u prednosti od 6:5. Treća četvrtina u potpunosti pripada ekipi BK „Šabac“ u kojoj postižu još četiri gola, a u tom delu igre samo jednom je odbrana Šapčana bila savladana. U poslednji deo utakmice Šapčani ulaze sa prednošću od četiri pogotka i odmah na početku četvrtine postižu još jedan gol, i ostvaruju rezultat od 11:6. Do kraja utakmice VK „Šabac“ rutinski privodi utakmicu kraju, a ekipa „Zemuna“, uz dva postignuta gola, uspeva da ublaži poraz na 11:8.