28. februar 2013.28. feb 2013.
RUKOMET: DRUGI PORAZ METALOPLASTIKE U PROLEĆNOM DELU PRVENSTVA

DANAK PROMAŠAJIMA

Vrbas ““ Metaloplastika 24:22 (10:6)
Hala: CFK „Drago Jovović“. Gledalaca: 1 500. Sudije: Savić, Radulović (oba Beograd), Isključenja: Vrbas 4, Metaloplastika 4 minuta.
Vrbas: Vlaisavljević, Mitrović 2, Komnenić, Orbović, Vojvodić 6 (4), Delibašić 2, Bosančić 1, Lučić 2, N. Perović 6, Vraneš, Sančanin 2, V. Perović 4(1), Radulović (24 odbrane).
Metaloplastika: Maksimović (2 odbrane, 1 sedmerac), Karanović 6, Kalajanović, Milovanović, Aleksić, Stevanović, Medić 2, Marjanović 5 (2), Rajičić (12 odbrana, 1 sedmerac), Obradović, Marković 1, Grujičić 3, Jezdimirović, Mitrović 4, Prodanović 1.
Igrač utakmice: Radule Radulović (Vrbas)
Odbrana najače oružje šabačkog tima ovoga puta bila je na visini zadatka. Posle početnog vođstva Metaloplastike od 2:0, domaći su prvi gol postigli tek u osmom minutu a posle dobrih odbrana svog golmana Radulovića zaredom još tri i poveli sa 4:2. Šapčani uzvraćaju i izjednačavaju rezultat na 4:4. Sve do pet minuta pre kraja poluvremena igralo se gol za gol. Domaći su u finišu ovog dela meča iskoristili slabu realizaciju šabačkih rukometaša i serijom 4:1 otišli na odmor sa četiri gola prednosti.
U prvih sedam minuta nastavka „plastičari“ su iskoristili dobru igru u odbrani i efikasnijim napadom stigli na dva gola minusa. Nakon toga usledila je ponovo slaba igra u napadu, neiskorišćeni ziceri, promašaji gola i dobre odbrane domaćeg golmana rezultirale u 52. minuto najvećim vođstvo Vrbasa od sedam golova razlike 21:14. Poslednjih osam minuta proteklo je u znaku dobre igre šabačkog tima koji angažovanom odbranom i sigurnijom realizacijom dva minuta pre kraja stigao na dva gola zaostatka 20:22. Kada se očekivalo da može doći do preokreta, Vrbašani su sigurnom realizacijom sa sedam metara odlučili pobednika ove zanimljive utakmice u kojoj su odbrane obe ekipe imale svoj dan.