7. mart 2013.7. mar 2013.
RUKOMET

"LALE" NISU UBRANE

Metaloplastika ““ Vojvodina 20:24 (9:10)
Sportska hala „Zorka“. Gledalaca: 1.100. Sudije: Boričić (Grocka), Marković (Beograd). Sedmerci: Metaloplastika 2(1), Vojvodina 4(3). Isključenja: Metaloplastika 10, Vojvodina 6 minuta.
Metaloplastika: Maksimović, Karanović 1, Kalajanović, Milovanović, Aleksić, Medić, Palević, Marjanović 5(1), Pantelić, Rajičić (6 odbrana), Obradović 4, Marković 1, Grujičić 6, Jezdimirović, Mitrović, Prodanović 3.
Vojvodina: Damnjanović, Popov 2, Radišić, Elezović 7(3), Barišić 1, Veselinov 1, Stjepanović, Abadžić (10 odbrana), Stojanović 3, Arsenić, Pušica 4, Jošić 1, Marjanac, Stanković 5, Bogdanović ( 7 odbrana, 1 sedmerac), Đurković.
Igrač utakmice: Stanko Abadžić (Vojvodina)
Iskusna, pojačana i veoma motivisana ekipa Vojvodine osvojila je bodove u Šapcu i ostala u trci za titulu prvaka. Susret ekipa sa najboljim odbranama u ligi počeo je vođstvom gostiju. Pet minuta kasnije domaći su izjednačili. Sredinom poluvremena Novosađani su stigli do tri gola plusa (5:2). Dobrom u finišu „plastičari“ su do odlaska na odmor stigli na samo gol zaostatka.
Prvih pet minuta šabački tim serijom 4:1 dolazi u vođstvo od 13:11. Gosti uzvraćaju i ponovo stižu do prednosti. Tri minuta kasnije rezultat je glasio 16:15 u korist Šapčana. Od tog trenutka na gol Novosađana staje raspoloženi Abadžić koji je kada se rezultat lomio, dobrim odbranama saigračima dao vetar u leđa da serijom 8:1 u 51 minutu stignu do nedostižnih 23:17 i rutinskom igrom do kraja dođu do pobede. Do kraja domaći su uspeli koliko toliko da ublaže poraz. Jedan od razloga za poraz može se tražiti u slabom učinku golmana (samo šest odbrana) kao i u nekoliko diskutabilnih odluka sudijskog para.
Sinoć je šabački superligaš gostovao u Nišu gde je u meču osmine finala Kupa Srbije odmerio snage sa domaćim Železničarom. U narednom 18. kolu u subotu ponovo gostuju. Ovoga puta u Zaječaru gde ih očekuje susret sa domaćom istoimenom ekipom.