28. mart 2013.28. mar 2013.
RUKOMET: METALOPLASTIKA OSVOJILA VREDAN BOD U LAZAREVCU

SJAJNI FINIŠ PLASTIČARA

Kolubara ““ Metaloplastika 20:20 (10:10)
SRC “Kolubara“. Gledalaca: 250. Sudije: Radulović, Savić (oba Beograd). Sedmerci: Kolubara 1(0), Metaloplastika 2(2). Isključenja: Kolubara 8, Metaloplastika 20 minuta. Crveni karton: Pantelić (Metaloplastika) u 54. (3h2), Grujičić (Metaloplastika) u “˜58.(3h2).
Kolubara: Đukić, Simić, Milašin Trivić, Marković, Pavlović 2, Čavaljuga 4, Nenadić, Ristić, Tomić 5, Pilipović 4, Đorđević (6 odbrana), Grujić, Miloš Trivić, Petrović 4, Radić, Mitrović 1.
Metaloplastika: Rajičić (7 odbrana), Karanović 3, Kalajanović, Aleksić, Medić, Palević, Marjanović 4(1), Pantelić, Obradović, Marković 1, Arsić (3 odbrane), Grujičić 2(1), Mitrović 3, Prodanović 7, Bojanić.
Igrač utakmice: Miloš Prodanović (Metaloplastika)
Rukometaši Metaloplastike su u poslednja dva susreta osvojili tri boda i tako popravili utisak nakon slabog učinka u prvih pet kola prolećnog dela prvenstva.
Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri i čestim smenjivanjem u vođstvu ali se ipak na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom. Početkom drugog poluvremena iskusna ekipa Kolubare stigla je do dva gola prednosti a deset minuta pre kraja i do najveće od pet golova razlike 18:13. Šapčani se nisu predavali. Veoma angažovanom igrom u odbrani promenili su odnos snaga na terenu i lakim golovima iz kontranapada topili prednost Lazarevčana. Tri minuta pre kraja serijom 3:0 sa igračem manje preko Marjanovića stižu do izjednačenja i vrednog boda koji ih je vratio na četvrtu poziciju na tabeli. Imali su plavi priliku da osvoje i drugi bod ali je pet sekundi pre kraja dosuđen faul Karanovića u napadu pa su se akteri na kraju morali zadovoljiti podelom bodova.