9. maj 2013.9. maj 2013.
RUKOMET: METALOPLASTIKA SE REVANŠIRALA JUGOVIĆU

DRAMA U FINIŠU

Metaloplastika ““ Jugović 28:26 (11:15)
Hala Gimnazije. Gledalaca: 700. Sudije: Kovač (Kosovska Mitrovica), Miosavljević (Zvečan). Sedmerci: Metaloplastika 3(2), Jugović 6(3). Isključenja: Metaloplastika 10, Jugović 8 minuta.
Metaloplastika: Arsić (10 odbrana, 1 sedmerac), Stevanović, Kalajanović, Aleksić, Medić, Palević, Marjanović 3, Pantelić, Rajičić (2 sedmerca), Obradović 3, Marković 3, Grujičić 8(2), Mitrović 3, Vejin, Jezdimirović, Prodanović 8.
Jugović: Dobrijević 4 (10 odbrana), Vrgović 4(3), Vasić 6, Beloš, Kankaraš 4, Radaković, Petrović, Milosavljev, Travar 4, Sudžum, Vučićević 1, Crnoglavac 1, Stejin 3, Ilić 1, Perović (1 odbrana), Krsmančić 2.
Igrač utakmice: Miloš Prodanović (Metaloplastika)
Šabačka publika je videla najuzbudljiviji meč u ovoj sezoni. U prvih dvadeset minuta rivali su se smenjivali u vođstvu. Od 10:9 za domaće Kaćani serijom 6:1 odlaze na odmor sa četiri gola prednosti. U drugo poluvreme Šapčani su ušli izuzetno borbeno i sa velikom željom da u ovom meču trijumfuju. Prvih deset minuta nastavka doneo je dva preokreta. Prvo su „plastičari“ serijom 4:0 izjednačili a potom su gosti postigli zaredom tri gola i ponovo došli do vođstva kojeg su održavali sve do 48. minuta kada su domaći golom kapitena Miloša Mitrovića poveli sa 22:21. Pogocima Nemanje Grujičića koji je svoj prvi od osam golova postigao tek u 41. minutu i Miloša Prodanovića domaći su održavali rezultatsku prednost ne dozvolivši gostima da učine preokret. Kod rezultata 27:26 Kaćani u poslednjm napadu dvadeset sekundi pre kraja prave grešku u koracima i tako propustili šansu za izjednačenje.