Инфо

Берза

 • aero 830 ▼ -2,47%
 • fint 540 ⚫ 0,00%
 • fito 2.800 ▲ 0,61%
 • ikrb 345 ▲ 48,07%
 • kmbn 2.800 ▲ 1,45%
 • kmbnpb 1.010 ▲ 0,60%
 • mtlc 2.090 ▲ 2,45%
 • niis 724 ▲ 0,14%
 • rso17154 103,04 ▲ 0,02%
 • smpo 50 ▼ -32,43%
 • tgas 11.004 ▲ 0,04%
 • thhm 228 ▼ -0,44%
(25. јул 2013.)
ВОДОВОД ШАБАЦ

НОВЕ ЦЕНЕ ОД АВГУСТА

ЈКП “Водовод“ Шабац очекује почетак изградње улазног дела централног постројења за прераду отпадних вода. Наставља се ширење канализационе и водоводне мреже по Граду и приградским месним заједницама. Рачуни за воду од 1. августа по коригованим ценама
Шабачки водовод и ове године нема проблема са снабдевањем водом грађана. Поред погодних природних услова, заслуге за то припадају и запосленима у овом јавном предузећу. Поред ове примарне делатности, пред “Водоводом“ су до краја грађевинске сезоне и значајне инвестиције.
-Пред добијањем смо дозволе за пријаву радова и започињања реконструкције улазног дела централног постројења за третман отпадних вода, који је у склопу самог постројења. Пројекат финансира Министарство за регионални развој и локлану самоуправу. Вредност радова је више од 121.600.000 динара, без пдв. За извођача је на тендеру изабран “Градитељ“ из Новог Сада. Очекујемо за неколико дана да добијемо пријаву радова и почнемо. Рок за извођење је 240 дана, објашњава директор “Водовода“ Јовица Дамњановић.
Према Дамњановићевим речима, када се ради о ширењу канализационе мреже у Граду и приградским месним заједницама, један део, који је био предвиђен програмом за ову годину већ је реализован. Наводи да је у Мишару завршен блок Поп Лукина улица, са припадајућим, као и 29. новембра у Јевремовцу, и Нова 7. Дамњановић каже да су пред њима радови у Лењиновој са Немањином и Ужичке Републике, а да је у програму и Улица Ваљевско ““ партизанског одреда, али да још не постоје услови да се почне са радовима.
-Поред радова који су били извесни, опредељен је део буџетских средстава за нове улице за које у моменту израде програма пословања нису биле у плану. Још три улице су у међувремену испоштовале услове, Илије Гојковића у Касарским Ливадама, десна страна Београдске улице и Николе Ђорића на Жакића Грму. Тренутно је у току одабир извођача за ове радове, каже Дамњановић.

Најновији број

21. март 2019.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa