15. avgust 2013.15. avg 2013.
PLIVANjE

MIJIĆU TRI MEDALjE

Na nedavno održanom maratonu Ada-Mol, 28. jula u dužini od 3,5 km Vojislav Mijić u kategoriji veterana starijih od 50 godina zauzeo je 3. mesto u vremenu 1. čas i 3 minuta. U ovoj trci učestvovala su 223 plivača od kojih 22 veterana.
Na drugom plivačkom maratonu na Tisi održanom 10. avgusta u Kanjiži, u konkurenciji veterana preko 50 godina plivalo je 25 učesnika, a Šapčanin, Vojislav Mijić zauzeo je 1. mesto na stazi dugoj 4 km postigavši vreme 51 minut i 14 sekundi. Ukupno je plivalo 217 plivača.
Na maratonu na Dunavu koji je održan 11. avgusta u Apatinu, takođe na distanci od 4 km Mijić je zauzeo 2. mesto u konkurenciji veterana preko 50 godina, a postigao je vreme od 1 časa i 29 minuta. U ovoj trci ukupno je plivalo 157 takmičara po različitim kategorijama.
Sve ove trke boduju se za SRB Open kup 2013. koje spadaju po klasifikaciji u daljinsko plivanje do 10 km. Podsećanja radi, poznati šabački maraton od Jarka do Šapca spada u kategoriju maratonskog plivanja jer je trka dužine preko 10 km. U Srbiji se održava 15 maratonskih trka.