17. oktobar 2013.17. okt 2013.
RUKOMET: METALOPLASTIKA OSVOJILA BOD U VELIKOJ PLANI

PROPUŠTENA ŠANSA

Morava ““ Metaloplastika 25:25 (13:13)
TSC Velika Plana. Gledalaca: 400. Sudije: Alimpić, Crnjanski (oba B. Palanka). Sedmerci: Morava 1 (1), Metaloplastika 4 (2). Isključenja: Morava 6, Metaloplastika 12 minuta.
Metaloplastika: Maksimović (3 odbrane), Travar, Spahić, Aleksić, Palević, Marjanović 1, Kankaraš 3, Medurić, Obradović 3, Marković, Arsić (9 odbrana), Grujičić 2, Mitrović 6, Prodanović 5, Milosavljević 2 (1), Dragaš 3 (1).
U veoma neizvesnom susretu sa puno rezultatskih preokreta, Metaloplastika je osvojila bod u duelu sa debitantom u eliti ekipom Morave. U većem delu utakmice igralo se gol za gol. Na početku drugog poluvremana Šapčani su poveli sa 16:14. Deset minuta kasnije domaći su izjednačili. Rezultatska neizvesnost potrajala je sve do finiša. U poslednjem minutu rezultat je glasio 25:24 za šabački tim. Trideset sekundi pre kraja domaći su golom iz polukontre stigli do izjednačenja. „Plastičari“ nisu uspeli da u poslednjem napadu iskoriste šansu i dođu do pobede pa su se na kraju morali zadovoljiti jednim bodom. Ovoga vikenda četa trenera Slavka Novakovića ponovo gostuje. Ovoga puta starom rivalu ekipi Jugovića.
- Očekujem tešku utakmicu. Jugović ima mladu i kvalitetnu ekipu. Daćemo sve od sebe kako bi se i sa ovog gostovanja vratili neporaženi - rekao je Nemanja Obradović organizator igre šabačkog tima.