24. oktobar 2013.24. okt 2013.
RUKOMET: METALOPLASTIKA NASTAVLjA USPEŠNU SERIJU

TRIJUMF U KAĆU

Jugović ““ Metaloplastika 24:26 (11:12)
Hala: “Hram“. Gledalaca: 600. Sudije: Marić (Pančevo), Mašić (Zrenjanin). Sedmerci: Jugović 4 (4), Metaloplastika 3 (2). Isključenja: Jugović 12, Metaloplastika 10 minuta.
Jugović: Dobrijević, Vasić 8, Vrgović, Vukovljak 1, Radaković 2, Kostelac, Vučićević, Ilić 1, Krsmančić, Vitas (10 odbrana), Kurteš, Crnoglavac 7, Milosavljev (10 odbrana), Stejin, Komlanov 5 (4), Beloš.
Metaloplastika: Maksimović, Travar 2, Milovanović, Aleksić, Palević, Marjanović 1, Kankaraš 2, Medurić, Obradović 3, Marković 2, Arsić (14 odbrana), Grujičić 3, Mitrović 7, Prodanović 3, Milosavljević 3 (2), Dragaš.
Igrač utakmice: Miloš Mitrović (Metaloplastika)
Rukometaši Metaloplastike zabeležili su u ovoj sezoni prvu pobedu u gostima. Odličnom igrom savladali su ekipu Jugovića koja je u meč ušla sa željom da se revanšira za poraz protekle sezone u Šapcu. Igralo se gol za gol sve do 28. minuta kada su Šapčani prvi put poveli sa dva gola razlike i na odmor otišli sa golom plus. U prvih deset minuta nastavka ista slika. Od rezultata 17:17 Metaloplastika je pojačala igru u odbrani i serijom 4:0 u 43. minutu stigla do vođstva od 21:17 i tako nagovestila pobedu. Domaćin se nije predavao uspeo je da u finišu stigne na gol zaostatka 24:25 ali je Miloš Prodanović golom u poslednjem napadu stavio tačku na ishod ovog interesantnog susreta. Posle jedne decenije „plastičari“ su ponovo slavili u Kaću. Ovoga puta veoma važnu pobedu.