Инфо

Берза

  • aero 1.689 ▼ -0,06%
  • alfa 33.600 ▲ 0,28%
  • dinnpb 3.406 ▼ -2,41%
  • enhl 690 ⚫ 0,00%
  • hmbg 510 ⚫ 0,00%
  • jesv 5.001 ▲ 0,02%
  • lsta 399 ▼ -0,25%
  • niis 679 ⚫ 0,00%
  • svrl 600 ⚫ 0,00%
  • thhm 235 ⚫ 0,00%
  • vzas 80 ⚫ 0,00%
(28. мај 2015.)
АТЛЕТИКА КЛУБ „АШК ““ ТЕМПО“ ШАБАЦ

ПРВАЦИ СРБИЈЕ И ШАПЦА

Протекле недеље на атлетској стази на Кошутњаку одржано првенство Србије у Дечјој атлетици - Кидс атхлетицс.
Град Београд је био одличан организатор.
Најмлађи атлетичари атлетске школе „АШК ““ ТЕМПО“ (први и други разред осн. школе) су били њбољи и заслужено постали прваци Србије и у Шабац донели победнички пехар.
Такмичење је било организовано у пет атлетских дисциплина:
- штафетни полигон брзинеи спретности
- бацање вортекса
- скок у даљ из места
- бацање медицинке од 1 кг
- полигон издржљивости.
За победничку екипу су наступали: Кристина Савић, Милица Кнежевић, Николина Спајић, Тамара Стојковић, Милица Смиљанић, Сара Миловановић, Андреј Пауновић, Миливој Ћирић, Лазар Смиљанић и Огњен Јевтић.
Друга узрасна категорија (трећи и четврти разред) заузела је пето место, исти број освојених бодова као екипа на четвртом месту али редослед је одлучивала задња дисциплина. Старија узрасна категорија је наступала је без три стандарне атлетичарке што је је знатно утицало на позиционирање екипе. За екипу су наступали: Мина Јеремић, Јована Кокановић, Милица Чворић, Ива Зарић, Милица Галић, Теодор Антиић, Вукашин Антонић, Огњен Чолић, Никола Алимпић, Лука Ћукановић и Страхиња Благојевић.
Протеклог викенда у Београду на атлетској стази Војне академије одржане су кфалификације за финале Купа Србије за млађе јуниоре.
Наступило је осам атлетичара и сви су се кфалификовали за финале Купа Србије, у једној или две атлетске дисциплине са личним рекордима.
Резултатати:
- Јасмина Пругинић прво место на 2000 м стипл (потврђена норма за учешће на светском првенству)и треће место на 800 м
-Николина Мандић прво место на 1500 м и пета на 800 м
-Исидора Васић четврто место на 1500 м
- Иван Планко друго место на 1500 м и друго место на 800 м
- Ћорђе Кикић, копље прво место
- Катарин Гачевић, кугла прво место
- Матија Лазаревић прво место на 2000 м стипл и прво место на 3000 м
- Анђела Стојковић четврто место на 1500 м.
С.К.

Најновији број

20. септембар 2018.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa