10. decembar 2015.10. dec 2015.
PLIVANjE: NOVI USPEH TALENTOVANOG ŠAPČANINA

POZNANOVIĆ PRVAK SRBIJE

Na državnom prvenstvu u plivanju u malim bazenima, održanom 12. i 13. decembra na bazenima Klisa u Novom Sadu, Šapčanin Luka Poznanović (1999. godište) član Plivačkog kluba „Delfin“ iz Šapca, osvojio je titulu kadetskog prvaka države u disciplini 200 metara delfin stilom sa vremenom 2:14,60.
Na 100 metara leđnim stilom, Luka je plivao 1:00,36 i osvojio treće mesto i bronzanu medalju. U možda najuzbudljivijoj trci na 100 m delfin, Luka je za 20 stotih u finalu izgubio treće mesto i plivao 59,75 i bio četvrti u kadetskoj kategoriji (99. godišta). Treba napomenuti da je Luka plivao sva finala, i da je žrtvovao disciplinu 200 m leđa i svoje drugo mesto u Srbiji od pre, zarad 100 delfina gde nije imao sportske sreće za drugu bronzanu medalju.
Ali i ovo su veliki uspesi nakon njegovog povratka u Šabac iz zrenjaninskog Proletera, a sve zbog izgradnje našeg bazena u Šapcu. Ono što je najznačajnije je i da su ovo prve medalje u plivanju sa državnog prvenstva za naš grad, posle više od 15 godina. Veliku zahvalnost za svoje lične termine za trening, Luka duguje gradskoj upravi i Vaterpolo klubu Šabac.