Инфо

Берза

 • aero 1.701 ▼ -0,23%
 • dinnpb 3.413 ▼ -1,93%
 • dnos 1.250 ▲ 2,46%
 • enhl 650 ▼ -0,15%
 • fint 505 ▲ 1,00%
 • fito 2.800 ⚫ 0,00%
 • gmon 1.800 ⚫ 0,00%
 • gsfd 525 ▲ 50,00%
 • impl 3.001 ▼ -0,03%
 • jmbn 9.171 ▲ 5,41%
 • kmbn 2.100 ▼ -1,45%
 • niis 683 ▼ -0,44%
 • rso16144 103,91 ▼ -1,96%
 • svrl 622 ⚫ 0,00%
 • tgas 10.800 ▲ 0,47%
 • thhm 235 ⚫ 0,00%
(28. јануар 2016.)

ИНИЦИЈАТИВА ЦЕР ЗА ПАРК ПРИРОДЕ: ЕКОС НЕ ОДУСТАЈЕ


Идеју да се Цер планина прогласи за “Парк природе“, до сада је подржало 1.020 грађана својим потписима. Недавно је ЕКОС Шабац послао иницијативу Заводу за заштиту животне средине, Министарству пољопривреде и заштите животне средине, као и ЈП “Путеви Србије“. Иницијативу су подржали др Слободан Пузовић, покрајински секретар за урбанизам, градитељство и заштиту животне средине, Ђорђе Петровић, биолог, члан Удружења студената биологије и екологије “Јосиф Панчић“ Универзитета у Новом Саду, Радивоје Арсић, археолог из Завода за заштиту споменика културе Ваљево, др Владан Ђорђевић, биолог, др Мирко Грчић, професор на Географском факултету Универзитета у Београду.
- Планина Цер и поред несумњивих вредности које је чине тако посебном и даље није проглашена за заштићено подручје на националном нивоу. Студијом Завода за заштиту природе Србије тек ће се дефинисати границе и врста заштићеног подручја, а свакако, на почетку и на крају свега, Цер би требало да буде Парк природе, или Предео изузетних одлика, каже Маја Мандић, председница Удружења ЕКОС Шабац.
М.Ф.

Најновији број

15. новембар 2018.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa