28. januar 2016.28. jan 2016.
SUPER LIGA SRBIJE ZA RUKOMETAŠICE ““ 12. KOLO

PobedniČki iz Kikinde

ŽRK “Kikinda“ - ŽRK “Medicinar“ 26:27 (11:13)
SC „Jezero“ Kikinda. Gledalaca 400. Sudije: Mandić (Petrovaradin) i Kovačić (Veternik). Delegat Tulać (Novi Sad). Sedmerci: Kikinda 4(4); Medicinar 2(2). Isključenja: Kikinda 6, Medicinar 12.
ŽRK KIKINDA: Aleksić, Bajkin, Šicar, Mitrović 7 (3), Ardala 1, Agbaba M. 8, Lazendić 2, Kovačić, Agbaba J. 5 (1), Kresoja, Đurašinović, Stepanović (kap) 4, Sivčev, Lazić, Ristić, Trener: D. Mrakić
ŽRK MEDICINAR: Vragolić 1, Obrenović, Milošević 7, Čvorić, Mandić, Matić, Radović (kap) 7 (2), Ručnov 4, Karić, Jeremić, Đurković 2, Kukić, Bojanić, Ninković 6, Andrić. Trener: Ž. Kukić.
Verovatno ključni korak u izbegavanju drame oko statusa superligaša, a veliki u borbi za plej of, rukometašice Medicinara napravile su u Kikindi. Nova dva boda Šapčanke su zadržala u vrhu.
Očekivala se neizvesna utakmica do samog kraja i ta predviđanja su se obistinila. Dramatičan duel imao je srećan kraj za Šapčanke. „Medicinar“ je kontrolisao rezultat veći deo prvog poluvremena, a najbolji period svakako je bio sredinom ovog dela igre. Serijom 8:3, Šapčanke su stvorile tri gola viška, 12:9, dok su na domor odnele plus 2, 13:11. Gošće su čuvale vođstvo do 40. minuta, ali je potom usledila kriza igre Medicinara, što su Vojvođanke iskoristile. Agbaba i Mitrović donele su dva gola viška i suficit održavale do poslednjih deset minuta. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, rukometašice iz Šapca su pokazale veliku mentalnu snagu. Krila Milošević i Ninković, uz kapitena Radović, podigle su ekipu, vratile rezultatsku ravnotežu. Puna četiri minuta remi, 23:23 bio je na snazi, ali nova mini serija 4:2 šabačkog superligaša prelomila je meč i donela vredne bodove. Lepu priliku da nastavi pobednički niz, „Medicinar“ ima sledećeg vikenda kada dočekuje Kučevo.