11. februar 2016.11. feb 2016.
SUPER LIGA SRBIJE ZA RUKOMETAŠICE ““ 14. KOLO

Prekid POBEDNIČKE serije

ŽRK “Železničar“ (I) - ŽRK “Medicinar“ 33:26 (16:11)
SC Inđija. Gledalaca 150. Sudije: Antić (Beograd) i Jakovljević (Jakovo). Delegat Stanojević (Novi Sad). Sedmerci: Železničar 2 (2); Medicinar 2 (2). Isključenja: Železničar 8, Medicinar 6 minuta.
ŽRK ŽELEZNIČAR: Ležaja, Žigić, Stojisavljević, Krstić, Cvijić 8, Đurović 9, Bursać 3, Dragović 3, Pavlović 2, Žak, Kostić T., Stamenić 3, Kostić J. (kap), Anjol, Miličić 5, Bakša. Trener: M. Vještica
ŽRK MEDICINAR: Vragolić, Obrenović, Milošević 2, Čvorić, Mandić, Matić, Radović (kap) 6, Ručnov 1, Karić, Šimšić , Đurković 9, Kukić, Bojanić 2, Ninković 5, Andrić 1. Trener: Ž. Kukić.
U nekim procenama pred start prolećne polusezone, ekipa iz Inđije je proglašena favoritom za plasman među četiri najbolje ekipe. Pobedom nad Šapčankama, približile su se tom cilju.
Kontrolisale su domaće meč većim delom i sasvim zasluženo došle do pobede. Bile su svežije na startu. Do sredine poluvremena „Železničar“ je stvorio osetnih plus pet, 9:4, a uz manje varijacije, takvu prednost čuvao je do odmora. Posle zvuka sirene, na semaforu je stajalo 16:11.
Svakako bolju igru u petak uveče, Šapčanke su pružile u drugom delu. Ipak, loše su startovale. Domaći tim je mini serijom došao do najubedljivijih plus osam u 39. odnosno 40. minutu. U tim momentima delovalo je da će do kraja biti nezanimljiv meč. Međutim, šabački superligaš se budi sredinom drugog dela. Svoje veče imala je Tamara Đurković. Ulazi u nezaustavljivu seriju, pomažu joj Radović i Ninković, a zaostatak postaje sve manji. Do 55. minuta, domaće postižu pet, a „Medicinar“ čak 11 golova. Dva brza pogotka pomenute Đurković približavaju šabački tim na svega dva gola, 27:25. Nažalost, sjajnu igru u dresu Inđijki, pružila je i Đurović. Preuzima odgovornost u tim, za „Železničar“, kriznim momentima i sa dva gola i jednom asistencijom odvaja svoj tim ponovo na plus pet, 30:25, čime je meč bio rešen.
Novi derbi, „Medicinar“ očekuje već u sledećem kolu, kada u Šapcu gostuje niška Naisa.