KOŠARKA

Ubedljive pobede i ubedljiv poraz

OKK „Šabac“ ““ ŽKK „Ljubovija“ 94:56 (27:19, 31:7, 14:12, 22:18)
ŽKK „Plej Of“ - ŽKK „Duga“ 32:83 (12:23, 4:21, 3:22, 13:17)
Pogled na rezultate po četvrtinama sasvim je dovoljan da se uoči odnos snaga između šabačkih klubova i ostatka južne grupe Druge ženske košarkaške lige. OKK „Šabac“ jeste igrao, po tabeli, derbi protiv Ljubovije, ali je razlika na tabeli mnogo manja od razlike u kvalitetu. Kao i do sada, Šapčanke su u prve dve četvrtine rešile meč, a onda su i mlađe dobile priliku u nastavku.
Za čitav meč, „Duga“ je primila svega 32 poena. Ostaje pitanje odakle ideja Užičankama da prave dve ekipe koje su na začelju i ne mogu da pariraju ma kom rivalu, kome je to u interesu?, ali to je pitanje za njih. Poput gradskog rivala, „Duga“ je odradila još jedan lakši trening, spremajući se za gradski derbi kroz dva kola. Nije bilo trenutka u Užicu da su timovi izgledali ravnopravno.
„Šabac“ ima maksimalnih 12:0, dve pobede više od drugoplasirane Duge. U sredu, lidera očekuje gostovanje u Loznici, a drugoplasirana ekipa odlazi u Lajkovac tri dana kasnije.
OKK „Šabac“ ““KK „Radnički 1950“ 67:92 (21:20, 23:24, 10:27, 13:21)
Nije mogao „Šabac“ da izbegne treći poraz u nizu. Za ovdašnji tim, Kragujevčani su prejaki. Nije slutio početak da će biti ovoliki minus na kraju. Potpuno su domaći parirali Šumadincima u prvih 20 minuta. Nisu dozvoljavali napadu lidera da se istakne. Na velikoj pauzi bilo je nerešeno. Ipak, u trećem i četvrtom periodu, meč nije ličio na derbi, već na utakmicu ekipa iz različitih rangova. „Radnički“ se raspucao. Nije kragujevački tim zadao probleme samo u napadu, već i u odbrani. Potpuno je zatvorio svoj reket, prinudio Šapčane na šuteve iz teških pozicija. Za 20 minuta primili su svega 23 poena i ubedljiva pobeda bila je izvesna.
OKK „Šabac“ nastavlja borbu za opstanak. Oni i „Student“ dele 12. i 13. poziciju sa 5 pobeda i 13 poraza, a niz teških utakmica, šabački košarkaši nastavljaju u Priboju.