3. mart 2016.3. mar 2016.
TEKVONDO

Seniorska titula i 27 medalja

Dvanaesti „Omega kup“, održan u dvorani Ranko Žeravica, okupio je 532 takmičara iz 49 klubova devet zemalja. Tekvondisti šabačkog „Letnjikovac Eliksira“, koji je imao 34 predstavnika osvojili su 27 medalja /5 zlata, 7 srebrnih i 15 bronzi). Ivan i Marko Karajlović, bili su najbolji seniori u svojim kategorijama, a bolji od rivala bila su i braća Tomić, Marko i Zoran, koji su boje kluba branili u juniorskoj konkurenciji. Na Letnjikovac je stiglo i jedno kadetsko zlato, zahvaljujući Stefanu Vlajkoviću.
Po srebrnim medaljama Beograd će pamtiti: Lazić, Jelisavčić, Ignjatović, Jeremić, Đokić, Bosnić i Subotić. Bronzana odličja osvojili su: Živković, Mićić, Stajić, Bogićević, Mitrović, Jovanović, Pavlović, Nikolić, Stojanović, Jezdimirović, Vasić, Krsmanović, Lazić, Trifunović i Arsović.
TK „Letnjikovac Eliksir“ najbolji je seniorski kolektiv Omega kupa, dok je juniorski sastav, u ekipnoj konkurenciji, osvojio treće mesto. Takmičari su bodovani i za nacionalni tim.