3. mart 2016.3. mar 2016.
SUPER LIGA SRBIJE ZA RUKOMETAŠE ““ 16. KOLO

Ivanović za pobedu

RK “Rudar“ - RK “Metaloplastika“ 20:21 (9:14)
Gledalaca 300. Sudije: Kovač (K.Mitrovica) i Milosavljevć (Zvečan). Delegat: Bukvić (Pančevo). Sedmerci: Rudar 1 (1), Metaloplastika 5 (2); Isključenja: Rudar 4, Metaloplastika 12 minuta.
RK RUDAR: Stajković, Ivošević, Avramović 2, Bogdanović, Božić 1, Babić 5, Nedeljković N. 2, Nedeljković I. 4, Kopanja, Urankar, Ognjanović, Despotović, Tica 2, Merdović, Dimitrijević 4, Milošević (kap). Trener: Ajdačić
RK METALOPLASTIKA: Maksimović, Dragićević 4, Milovanović 6, Dakić, Golubović 3, Marinović, Ostojić 2, Aleksić, Marković, Arsić, Đukić, Jezdimirović, Mitrović (kap), Ilić 4, Ivanović 2, Petrović. Trener: Vuković.
Kao i u prethodnim duelima, prva četvrtina utakmica Metaloplastike liči na zagrevanje Šapčana i upoznavanje protivnika. Na gol jedne ekipe, istom merom uzvraćao je rival i tako sve do 15. minuta. Kada se razbranio Arsić, a dobar nastup najavio mladi Milovanović, uz podršku pridošlice Golubovića, vrlo brzo je šabački tim stvorio značajnu prednost. Međutim, igra iz drugog dela svakako je zabrinula Veselina Vukovića. Samo dva gola za 22 minuta, uz dva promašena sedmerca i nekoliko izglednih prilika, donelo je veliko samopouzdanje golmanu Rudara Urankaru. Prednost se topila, nestala, a potom i prerasla u minus 2, u 52 minutu, 18:16. Oporavak je usledio u završnici. Vraćena je ravnoteža na semaforu. Na sreću, igrača više u poslednjem minutu iskoristila je Metaloplastika, konkretnije, Mladen Ivanović, za novu pobedu.
Kako smo i najavili pre nastavka lige, u Kostolcu je „Metaloplastika“ osigurala i matematički plej of, a sada sledi gostovanje Partizana. Pre te utakmice, „plastičari“ su sinoć gostovali u Žablju, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa Srbije.