3. mart 2016.3. mar 2016.
FUDBAL

ZASLUŽNA POBEDA

FK „Mačva“ ““ FK „Sopot“ 2:0 (1:0)
Ostaje pitanje koliko je „Sopot“ adekvatan protivnik za „generalku“ pred nastavak prvenstva, s“™ obzirom da se radi o ekipi koja je osma u Srpskoj ligi „Beograd“ bez značajnijih ambicija na proleće, ali ako to stavimo po strani, može se reći da je „Mačva“ ostvarila zasluženu pobedu i da je bila bolja od rivala.
U prednost, Šapčani su došli vać na početku, u 4. minutu. Đermanović je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je na putu pogodila halfa Sopota i prevarila čuvara mreže. I posle gola, „crveno ““ crni“ su imali inicijativu, ali je ona rezultat dala tek u poslednjoj četvrtini utakmice. Posle centaršuta sa desne strane, iznenađujuće u prilici našao se mladi Jevtić. Lepo je uštopovao loptu i pogodio suprotan ugao za konačnih 2:0. Bilo je još poluprilika i prilika za Mačvu, a dva puta su pripretili i gosti. Ne baš lepa utakmica za gledanje.