3. mart 2016.3. mar 2016.
PRVA A LIGA ““ 12. KOLO

Prvi poraz

VK „Beograd“ ““ VK „Šabac“ 12:10 (2:2, 3:4, 2:1, 5:3)
Bazen „Tašmajdan“. Gledalaca 200. Sudije: Balažević i Stanojević. Isključenja: Beograd 13, Šabac 13. Peterci: Beograd 1 (1)
BEOGRAD: Miljević, Čabrilo 2, Vuković, Marković, Simić 1, Petković, Bijelić 4, Stjepanović, Daničkić, Šuberić 2, Pešikan, Cvetković 1, Milić, Dimitrijević. Trener: Saković.
ŠABAC: Aleksić (kap), Petrović 1, Marković 2, Prolić, Nosović 1, Eškert 2, Car 1, Matović 1, Ukumanov 1, Lončarić, Tešić, Tenžera, Popović, Mijatović. Trener: Nikolić.
Prvi put od 27. decembra 2014. godine, Šapčani su morali da čestitaju rivalu. Skalp lideru, posle 14 meseci, skinuo je „Beograd“.
Počeo je bolje domaći tim, poveo sa 2:0, ali već do kraja prvi osam minuta, Šapčani vraćaju egal 2:2. Igra se gol za gol u nastavku, da bi u samoj završnici ovdašnji igrači došli i do prednosti 6:5. Ravnopravan duel vodi se tokom trećeg perioda, ali ovaj put nijanse odlučuju u korist „ajkula“. Kada su timovi izjednačeni, prednost od dva gola, uglavnom bude ključna. Nekoliko minuta pre kraja, dva vezana gola donose domaćinu nedostižnih i konačnih 12:10.
Poraz nema posledice po plasman Šapčana, prvo mesto je izvesno bez obzira na ishode u preostala dva kola, dok je „Beograd“, na ovaj način overio plasman u baraž.