10. mart 2016.10. mar 2016.
SUPER LIGA SRBIJE ZA RUKOMETAŠE ““ 17. KOLO

Milovanović za petu u nizu

RK „Metaloplastika“ ““ RK „Partizan“ 27:26 (16:15)
Hala „Zorka“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Kovač (K. Mitrovica) i Milosavljević (Zvečan). Delegat: Mandić (K. Mitrovica). Sedmerci: MP 3 (2), Partizan 3 (3). Isključenja: MP 8, Partizan 6 minuta.
RK METALOPLASTIKA: Maksimović, Dragićević 4, Milovanović 1, Dakić, Golubović 7, Marinović 3, Ostojić 4, Aleksić, Marković, Arsić, Đukić, Mitrović (kap) 2, Ilić 3, Ivanović 1, Petrović 2. Trener: S. Stojinović.
RK PARTIZAN: Živković 6, Sretenović 2, Tomić, Potežica, Đuričić, Peruničić 1, Radojković 6, Stevanović, Kukić 2, Pešić 1, Maksić, Radović, Popović 2, Mršulja (kap) 6, Stoiljević, Ćućuz. Trener: N. Maksić.
„Partizan“ je furiozno otvorio meč i sa tri brza gola došao u prednost. Ipak, presabiranje domaćih bilo je jednako brzo, te je već u šestom minutu bilo nerešeno, 4:4. Od tog trenutka, do samog kraja, meč je bio potpuno izjednačen, a sve što su rivali mogli da ostvare, bila je minimalna prednost. U prvom poluvremenu, blagu kontrolu rezultata imao gostujući tim, no u poslednjih deset minuta, Šapčani prave preokret i obezbeđuju 16:15 na pauzi.
Golubović i Ostojić sa jedne, Živković i Radojković s“™ druge strane, isti ritam održavaju i u nastavku. Verovatno jedino vođstvo od dva razlike, „Metaloplastika“ je imala u 45. minutu, 22:20, ali je trajalo svega četiri minuta. Neizvesna završnica bila je sigurna. Od 57. do poslednjeg minuta, ekipe nisu pogađale mrežu, a onda je Nemanja Milovanović postigao gol 30 sekundi pre kraja, prvi, ali i najvredniji. Imao je gostujući tim napad za izjednačenje, no Arsić je sjajno zaustavio udarac sa šest metara. Odbrana za peti uzastopni prvenstveni trijumf. Očekuju nas još dva duela „plavo ““ belih“ i „crno ““ belih“ ove sezone. Oba tima će u plej of. Regularni deo, „plastičari“ završavaju u Požegi.