24. mart 2016.24. mar 2016.
BARAŽNI TURNIR ZA VATERPOLISTE

LEN postao java

VK „Nais“ ““ VK „Banjica“ 11:16 (2:4, 3:4, 2:1, 4:7)
Gradski bazen. Gledalaca 500. Sudije: Virijević i Beljin; Delegat: Šukić. Isključenja: Nais 11, Banjica 13. Najbolji strelci: Šakenov 4 (Nais); Radulović (Banjica) 6.
Prepustili su Beograđani ulogu favorita Nišlijama, ali u bazenu, nisu im prepuštali ništa. Već u prvom periodu preuzeli su kontrolu nad utakmicom i „konce“ nisu ispuštali do samog kraja. Igrača više mudro su koristili, a u odbrani bili dovoljno dobri. Uspeli su, u dva navrata, Nišlije da priđu na dva gola minusa, ali bi na pritisak, Beograđani odgovarali u maniru iskusnih timova.
VK „Šabac“ ““ VK „Beograd“ 12:10 (5:1, 4:4, 1:3, 2:2)
Gradski bazen. Gledalaca 800. Sudije: Golijanin i Milović. Delegat: Šukić Isključenja: Šabac 12, Beograd 12. Peterci: Šabac 1 (0), Beograd 2 (2).
ŠABAC: Aleksić, Petrović 1, Mirković 2, Prolić 1, Nosović, Eškert 3, Car, Matović, Ukumanov, Lončar, Šormaz 3, Tenžera, Popović, Bakić. Trener: Nikolić
BEOGRAD: Miljević, Čabrilo 1, Vuković 2, Dimitrijević, Simić, Stanić 1, Bijelić 3, Stjepanović, Petrović, Šuberić 3, Pešikan, Cvetković, Popović, Stefanović. Trener: Savković
Meč za uživanje svih poznavalaca vaterpola, ali i dobra prilika da i drugi zavole ovaj sport. Da će biti neizvesno do samog kraja nije nagoveštavalo prvo poluvreme. Prva četvrtina bila je jedna od boljih šabačkih vaterpolista ove sezone. Popović je kapitulirao samo s“™ peterca, a domaći su stvorili velikih plus četiri posle osam minuta. Kada je, na startu drugog perioda, Eškert pogodio za 6:1, izgledalo je da će biti rutinski trijumf. Do kraja ovog perioda su se probudili Beograđani, ali im domaći tim nije dozvoljavao približavanje. Da nisu slučajno bili puni samopouzdanja, Beograđani su pokazali u trećem periodu. Delovali su organizvanije u tom periodu, „fortuna“ je bila na njihovoj strani, a nekoliko promašaja donelo je nesigurnost u redove Šapčana. U četvrtoj četvrtini, dva puta prilaze na samo gol zaostatka 10:9, 11:10, ali 41 sekundu pre kraja, za „eksploziju“ oduševljenja u publici, pogađa Eškert.
VK „Banjica“ ““ VK „Beograd“ 8:11 (1:2, 2:4, 3:2, 3:3)
Gradski bazen. Gledalaca 300. Sudije: Stefanović i Milović. Delegat: Marjanović. Isključenja: Banjica 12, Beograd 6. Najbolji strelci: Lukić 2 (Banjica); Bijelić 6 (Beograd).
Nije uspela „Banjica“ da tri puta u jednoj sezoni savlada „Beograd“. Ključno vođstvo, nominalni gosti, stekli su u drugoj četvrtini. U duelu dobrih odbrana, tri gola prednosti su ogromno vođstvo. Pokušali su, u nastavku da se vrate igrači Banjice, ali nije bilo snage.
VK „Šabac“ ““ VK „Nais“ 12:8 (4:1, 3:2, 3:2, 2:3)
Gradski bazen. Gledalaca 900. Sudije: Raković-Krstonošić i Golijanin. Delegat: Marjanović. Isključenja: Šabac 15, Nais 15. Peterci: Nais 2 (2).
ŠABAC: Aleksić, Petrović 1, Marković 1, Prolić 1, Nosović 3, Eškert 1, Car, Matović, Bogićević, Lončarić 1, Ukumakov 3, Tenžera 1, Popović, Bakić. Trener: Nikolić.
NAIS: Kozarski, Stevanović, Pavičić, Milić, Budurin 3, Milašević, Živić, Đurđević, Vojčić, Šilj 3, Vasić 1, Šakenov 1, Marković, Popović. Trener: Blagojević.
Nišlije se mogu nazvati neprijatnim iznenađenjem baražnog turnira. Rezultat možda i manje ubedljiv od realnog. Ponovo je prvi period bio sjajan. Ukumanov je otvorio golovima seriju, nastavili Petrović i Eškert za osetnih 4:1. Dva topovska udarca u prvim napadima druge četvrtine potpuno su “potopile“ Nais. Jesu domaći imali teži i zahtevniji prvi dan, ali u bazenu su delovali moćnije od rivala. Jedino peterci i igrač više omogućavali su Naisu da ugrozi Popovića. Nosović, Tenžera i Marković nisu dopuštali da prednost bude manja od tri gola.
VK „Beograd“ ““ VK „Nais“ 13:9 (3:2, 2:3, 2:2, 6:2)
Gradski bazen. Gledalaca 300. Sudije: Raković-Krstonošić, Anđelić. Delegat: Arnautović. Isključenja: Beograd 11, Nais 15. Peterci: Nais 2 (2). Najbolji strelci: Bijelić 4 (Bg); Budurin 2 (Nais).
Igralo se gol za gol, a uglavnom je ekipa iz prestonice bila ta koja je imala minimalnu prednost. Kada je u četvrtom periodu, « Nais », posle gola Vojičića sa peterca poveo, 9 :8, to je, čini se, pozitivnije delovalo na Beograđane. Serijom 4 :0 stvorili su nedostižnu prednost.
VK « Šabac » - VK « Banjica » 12 :10 (3 :3, 4 :1, 3 :3, 2 :3)
Gradski bazen. Gledalaca 800. Sudije : Golijanin i Milović. Delegat : Arnautović. Isključenja : Šabac 6, Banjica 8. Peterci : Banjica 1 (1).
ŠABAC: Aleksić, Petrović 1, Marković 2, Prolić, Nosović 3, Eškert 1, Car, Matović 1, Ukumanov 1, Lončarić, Šormaz 1, Tenžera 2, Popović,Bakić. Trener: Nikolić.
BANjICA: Belopavlović, Tomić 2, Mitrović 3, Lukić 2 , Radulović, 1 Jovanović, Adžić 2, Radonjić, Japundžić, Barać, Kasum, Smiljević, Vučković. Trener: Ćirić.
Poslednja prepreka na putu između snova i jave bila je « Banjica». Šapčani razliku stvaraju na startu druge četvrtine.Tri vezana napada domaćih završavaju se efektnim golovima : Petrovića, Markovića i Nosovića. Dva gola na početku trećeg perioda odvajaju domaće na plus pet. « Banjica » uspeva da se približi najviše na dva pogotka zaostatka, ali vrlo sigurna igra u poslednjih osam minuta Šapčana, sprečili su neizvesnu završnicu.
- Ostvarili smo snove, ne planove, već snove s“™ početka sezone. Tri velika rivala, tri utakmice u tri dana, a ovi momci su sve to izdržali i mogu samo da im čestitam i da im se zahvalim. Radim sa sjajnim igračima i ljudima, hvala divnoj publici na podršci, ovaj uspeh je i njihov ““ istakao je trener Balša Nikolić.