24. mart 2016.24. mar 2016.
PLEJ AUT ZA RUKOMETAŠICE ““ 1. I 2. KOLO

Sekunda koja sve menja

ŽRK „Medicinar“ - ŽRK „Minakva“ 32:27 (15:16)
Sala Gimnazije. Gledalaca 400. Sudije: Knežević i Lončarević (oba Beograd). Delegat: Delić (Beograd). Sedmerci: Medicinar 5 (4), Minakva 4 (4); Isključenja: Medicinar 6, Minakva 6 minuta.
ŽRK MEDICINAR: Vragolić, Obrenović, Milošević 5, Čvorić, Mandić, Matić, Radović (kap) 16, Ručnov 1, Šimšić , Đurković 1, Stanković 2, Kukić, Bojanić 2, Ninković 5, Andrić 5. Trener: Ž. Kukić.
Ana Radović je bila odlična čitav meč, ali je u drugom poluvremenu dobila podršku Šimšić na golu, ali i Andrić i Ninković u napadu. Već u 32. minutu, Šapčanke su povele i nisu gubile prednost do kraja, samo je uvećavale.
ŽRK „Medicinar“ ““ ŽRK Sloga“ (PM) 36:37 (22:18)
Sala Gimazije. Gledalaca 400. Sudije: Antić (Bg) i Jakovljević (Jakovo). Delegat: Janković (Zemun). Sedmerci: Medicinar 4 (4); Sloga 5 (5); Isključenja: Medicinar 6, Sloga 10 minuta.
ŽRK MEDICINAR: Vragolić, Obrenović, Milošević 3, Čvorić, Mandić, Matić, Radović (kap) 17, Ručnov, Karić, Šimšić , Đurković 3, Stanković 1, Kukić, Bojanić 3, Ninković 5, Andrić 4. Trener: Ž. Kukić.
Poslednje sekunde utakmice, vreme ističe... 59:58, lopta dolazi do Jelene Končar, lob sa levog krila sekundu pre ili posle kraja, lopta je u mreži, bodovi na putu za Petrovac. Domaće su uverene da je vreme isteklo. Komisija će morati da odredi. Prvi deo je slutio da će Šapčanke doći do druge pobede. Imale su igru, rezultat i prednost na poluvremenu. No, previše lako i brzo, na samom početku nastavka, vođstvo je ispušteno, a plus četiri za 10 minuta postaje minus jedan, što je prevelika doza samoupouzdanja za Slogu. Imao je „Medicinar napad u poslednjem minutu, kod 36:36, koji nije iskoristio.
TABELA: 5. Sloga (PM) 15, 6. Medicinar 14, 7. Kučevo 12, 8. Kikinda 11, 9. Jagodina 10, 10. Minakva 8.