2. septembar 2010.2. sep 2010.
KAJAKAŠIMA PRIREĐEN PRIJEM NA STAROM GRADU

ISPUNjENA OLIMPIJSKA NORMA

Na Svetskom prvenstvu u Poznanju u Poljskoj, šabački kajakaši opravdali očekivanja sugrađana i cele Srbije
U uzbudljivoj trci dvoseda na 500 metara, reprezentativci Srbije i članovi KK “Zorka kolor“, Duško Stanojević i Dejan Pajić, zauzeli su treće mesto i osvojili bronzanu medalju. Veliki uspeh ostvarili su i u trci na 1.000 metara, gde su ih od medalje delili delići sekunde. Sjajan nastup, na prvenstvu prikazao je i mladi Marko Tomićević, koji je opravdao učešće u reprezentaciji Srbije, osvojivši peto mesto u trci kajaka jednoseda na 1.000 metara. Marko se u ovoj trci takmičio sa najboljm svetskim kajakašima.
Ovo je kruna našeg dugogodišnjeg rada i ulaganja u šabački kajak. Odličnim rezultatima na ovom takmičenju, naši kajakaši su ostvarili olimpijsku normu koju treba da potvrde sledeće godine na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj, istakao je predsednik KK “Zorka kolor“, Miroslav Aleksić na prošlonedeljnom prijemu na Starom gradu.