31. mart 2016.31. mar 2016.
PLEJ AUT ZA RUKOMETAŠICE ““ 3. KOLO

Minimalni i najteŽi

ŽRK „Jagodina“ - ŽRK „Medicinar“ 28:27 (16:14)
Hala „JASSA“. Gledalaca 250. Sudije: Knežević i Lončarević (oba Beograd). Sedmerci: Jagodina 1 (1), Medicinar 5 (4); Sloga 5 (5); Isključenja: Jagodina 6 minuta.
ŽRK JAGODINA: Radosavljević, Šaronjić B. 4, Perazić 2, Vukajlović 9, Bogdanović, Cvetinović 1, Prelević 2, Stefanović, Šaronjić E. Mišković (kap.), Glišović 9, Cvijanović 1, Marković, Adega, Stranjanac.
ŽRK MEDICINAR: Obrenović, Milošević 1, Čvorić, Mandić, Matić, Radović (kap) 14, Ručnov 2, Karić, Šimšić , Đurković 1, Stanković, Kukić, Bojanić 1, Ninković 4, Andrć 4.
Prvo odvajanje, „Jagodina“ je imala sredinom prvog dela kada je ostvarila tri gola prednosti, 10:7. Uspeva, donekle, šabački klub da se vrati, pre svega zahvaljujući Ani Radović. Na odmoru je 16:14. Loš početak nastavka, Šapčanke su platile velikim zaostatkom od pet golova i to u nekoliko navrata. Međutim, kada se činilo da su domaće prelomile meč, malo po malo, “Medicinar“ topi zaostatak i u 55. minutu dolazi do 26:26. Verovatno ključni detalj bila je povreda Ane Radović 4 minuta pre kraja. U 59. minutu ekipe ulaze poravnate, no igrač utakmice, Glišović, pogađa za 28:27 i pobedu svog tima.
Rezultati u plej autu su neverovatni. Minakva je „tukla“ Slogu u Petrovcu, „Kikinda“ ne staje, te trenutno, do skoro prežaljena „Minakva“ ima šanse i za Evropu, a ni vodeća „Sloga“ ne može nikako reći da je obezbedila opstanak. U Šabac, za vikend, dolazi Kučevo.