31. mart 2016.31. mar 2016.
PLEJ OF ZA RUKOMETAŠE ““ 2. KOLO

Pala i Sloga

RK „Sloga“ ““ RK „Metaloplastika“ 23:27 (12:15)
HS „Požega“. Gledalaca: 800. Sudije: Kovač (K. Mitrovica) i Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Sloga 4 (1), MP 4 (4). Isključenja: Sloga 8, Metaloplastika 14 minuta.
SLOGA (P): Raković, Stevanović 4, Vojčić, Delibašić 1, Spasić 1, Mrdaković, Milenković, Petrović, Pavlović 8, Andrejević 2, Bojanić 1, Kaltak 3, Gojković 1, Mirić 1, Dimitrijević, Laković 1.
METALOPLASTIKA: Maksimović, Milovanović 4, Dakić, Golubović 4, Cvijanović, Marinović 1, Ilić 8, Aleksić, Arsić, Đukić, Jezdimirović, Mitrović (kap), Dragićević 2, Ivanović 1, Petrović 3, Ostojić 4.
Ako je meč protiv Vojvodine bio najbolji ove sezone, onda je duel u Požegi bio, možda, najzreliji nastup Šapčana. Rival, koji do ovog kola nije znao za neuspeh u svojoj dvorani, počeo je bolje meč i imao sigurnu prednost u prvih deset minuta, kada počinje pomenuti „zreli“ period šabačkog superligaša. Serijom 4:0, „plavi“ dolaze do izjednačenja, a do kraja poluvremena stvaraju i prednost, solidnih, 15:12. Iako je u nastavku delovalo da je rezultat neizvestan, uvek je bio na strani gostiju. Ponovo kombinacija nesavladivog Arsića i raspucanog Ilića, jednostavno nedozvoljava protivniku da uspostavi egal na semaforu. Nova serija koju donosi Golubović, između 45. i 55. minuta stvara najvećih 26:21 za šabački klub i meč je rešen.