9. septembar 2010.9. sep 2010.
JEZERO TIKVARA

ŠAPČANI ŠAMPIONI

Na pojedinačnom i ekipnom Prvenstvu Srbije KK „Zorka kolor“ osvojila pehar za prvo mesto u seniorskoj konkurenciji
U subotu i nedelju (4. i 5. septembra) na bačkopalanačkom jezeru Tikvara održano je Prvenstvo Srbije u kajaku i kanuu na mirnim vodama za sve kategorije. Preko 450 takmičara iz 22 srpska kluba, vodili su žestoke borbe za svaku stotinku. KK „Zorka kolor“ nastupila je sa 28 takmičara, među kojima su bili i reprezentativci: Marko Tomićević, Duško Stanojević, Dejan Pajić i Milan Đenadić. Opravdano je izostao Dušan Ružičić. Osvojeno je ukupno 27 medalja, od toga: 12 zlatnih, 8 srebrnih i 7 bronzanih.
U kadetskoj konkurenciji Dragan Kovačević osvojio je prva mesta u trkama kanua jednokleka na 500 i 1.000 metara. Kovačević je osvojio zlato i u trci kanua dvokleka na 500 metara sa Markom Bjelovićem, a Bjelović sa Nikolom Rakićem u C-2 na 1.000 metara.
U juniorskoj konkurenciji Aleksandar Aleksić je bio neprikosnoven u obe trke kajaka jednoseda na 500 i 1.000 metara.