14. april 2016.14. apr 2016.
PLEJ OF ZA RUKOMETAŠE ““ 3. KOLO

Najzad savladani i SubotiČani

RK „Metaloplastika“ ““ RK „Spartak Vojput“ 27:25 (12:8)
Hala „Zorka“. Gledalaca: 1300. Sudije: Stojković (Niš) i Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Metaloplastika 5 (3), Spartak 2 (1). Isključenja: Metaloplastika 8, Spartak 8 minuta.
METALOPLASTIKA: Maksimović, Dragićević 1, Milovanović 3, Dakić,Golubović 3, Cvijanović, Marinović, Ostojić 7, Aleksić, Arsić, Jezdimirović, Mitrović (kap.), Ilić 9, Ivanović 3, Petrović 1.
Čitav meč domaći jesu bili u vođstvu, ali nekako kao da protiv Subotičana ne može bez drame. Prednost od 6:2, 7:3 i konačnih za prvo poluvreme 12:8, nagoveštavalo je trijumf. Lepoj prednosti doprineli su odlični Arsić i Ostojić. Kada se raspucao Ilić, a Metaloplastika u 34. minitu došla do 16:10, delovalo je da je meč rešen. Međutim, za svega pet minuta, gosti predvođeni Rakocijom i Đekićem prave seriju 5:0 i potpuno se vraćaju u utakmicu. Do završnice, prednost je konstantno na kontu „plavih“, ali varira. Ponovo dostiže osetnih 25:19 u 53. minutu, no ni to nije bio kraj. Nekoliko grešaka, promašen sedmerac i iskusni gosti, vraćaju ponovo minimalni zaostatak u posednjem minutu. Ipak, 30 sekundi pre kraja, Ostojić „zakucava“ loptu u mrežu za konačan trijumf.