14. april 2016.14. apr 2016.
PLEJ AUT ZA RUKOMETAŠICE ““ 5. KOLO

“miris“ Evrope

ŽRK “Kikinda“ - ŽRK “Medicinar“ 23:28 (10:16)
SC „Jezero“ Kikinda. Gledalaca 350. Sudije: Knežić (Vrbas) i Pešić (Crvenka). Delegat Marton (Pančevo). Sedmerci: Kikinda 4 (2); Medicinar 4 (4). Isključenja: Kikinda 2, Medicinar 16 minuta.
ŽRK KIKINDA: Aleksić, Stepanović(kap.) 3, Bajkin, Živkov 2, Mitrović 1, Ardala 5, Agbaba M. 6, Lazendić 3, Kekez, Agbaba J. 2, Kresoja, Đurašinović, Kojić, Šicar, Ristić.
ŽRK MEDICINAR: Obrenović, Milošević 2, Čvorić, Mandić, Radović (kap) 12, Ručnov 3, Karić, Šimšić, Đurković 1, Stanković, Kukić, Bojanić 5, Ninković 4, Andrić 1. Trener: Ž. Kukić.
Ponovo je „Medicinar“ na plej of poziciji, tamo gde je bio i na startu doigravanja. Sve drže Šapčanke u svojim rukama. Odigrali su odličan meč u Kikindi, doneli problem domaćima, a svoj „brod uvele u sigurnu luku“. Početnu ravnotežu „poremetile“ su igračice Medicinara sredinom prvog poluvremena. Radović, uz raspoloženu Bojanić stvorile su šest golova prednosti i nagovestile rasplet. Sirena se čula kod rezultat 16:10, ali je isti ritam bio prisutan i početkom nastavka. Pripretila je Kikinda sredinom poluvremena, prišla na samo dva gola zaostatka u 50. minutu, no nova serija gošći otklonila je sve dileme. „Medicinar“ je sinoć igrao u Novom Sadu.