21. april 2016.21. apr 2016.
PLEJ AUT ZA RUKOMETAŠICE ““ 6. i 7. KOLO

odgovori u poslednja tri kola

ŽRK „Minakva“ - ŽRK „Medicinar“ 32:33 (18:14)
Sala „Slana Bara“. Gledalaca 50. Sudije: Boričić (Grocka) i Marković (Železnik). Delegat: Vraneš (Novi Sad). Sedmerci: Minakva 2 (1), Medicinar 5 (5); Isključenja: Minakva 12, Medicinar 4 minuta.
ŽRK MINAKVA: Ivanov, Đukić 1, Mago, Zečević 6, Stanisavljević, Atanasković 7, Perić, Berak 6, Radojčić, Dmitrović, Nikolić 2, Rančić (kap) 5, Kojić 1, Golušin 4. Trener: S. Jedoksić.
ŽRK MEDICINAR: Milošević, Čvorić, Mandić, Matić, Radović (kap) 18, Ručnov 7, Karić, Šimšić , Đurković 1, Aćimović, Kukić, Bojanić 3, Ninković 1, Andrić 2. Trener: Ž. Kukić.
Pad u igri sredinom prvog dela i dekoncentracija u odbrani uticala je da domaće, kojima „gori pod nogama“, na odmor odu sa lepom prednošću od četiri razlike. Na golu Šimšić, a u napadu Radović i Ručnov, doneli su izjednačenje posle 11 minuta. Usledila je, potom, do samog kraja igralo gol za gol. U poslednji minut ekipe su ušle poravnate, 31:31. Najpre, Rančić donosi prednost svom timu, ali „dupli“ odgovor daje Ana Radović u poslednjem minutu.
ŽRK „Sloga“ (PM) ““ ŽRK „Medicinar“ 29:17 (15:10)
Petrovac. Gledalaca 500. Sudije: Nenadić (Mladenovac) i Stefanović (Zemun). Delegat: Obućina (Beograd). Sedmerci: Sloga (PM) 2 (2), Medicinar 6 (5); Isključenja: Sloga (PM) 8, Medicinar 4 minuta.
ŽRK SLOGA: Kolundžić N. Jovanović 2, Bogojević 4, Joksimović (kap) 1, Terzić, Končar 4, Đorđević 10, Vranić 2, Milošević 2, Blagojević, Aleksić 4, Mladenović, Stanisavljević, Pavlović, Kolundžić. Trener: Ilić.
ŽRK MEDICINAR: Obrenović, Milošević, Čvorić, Mandić, Matić, Ručnov 8, Karić, Šimšić , Đurković 1, Aćimović, Kukić, Bojanić 3, Ninković 3, Andrić 3. Trener: Kukić.
U prvoj četvrtini, duel je bio izjednačen, a potom su serije domaćih krajem poluvremena i sredinom nastavka, donele vrlo ubedljivu prednost i na kraju pobedu. Meč protiv Jagodine u Šapcu, možda je i ključni za Šapčanke u borbi za Evropu.