Инфо

Берза

 • aero 1.676 ▼ -0,36%
 • dnos 1.103 ▼ -1,34%
 • fito 2.791 ▼ -0,32%
 • impl 3.200 ▲ 4,92%
 • jesv 5.150 ⚫ 0,00%
 • mtlc 2.025 ▼ -4,03%
 • niis 681 ▲ 0,29%
 • pdcl 10.310 ▲ 24,97%
 • rso17153 103,96 ▲ 0,20%
 • sjpt 143 ▲ 2,14%
 • svrl 600 ⚫ 0,00%
(28. април 2016.)
СВЕТСКА КОНФЕРЕНЦИЈА МАЛИНАРА У “СЛОБОДИ“

СТАНДАРДИ У РАЗМЕНИ ЗНАЊА

Србија је ове године домаћин десете Светске конференције произвођача и прерађивача малине која се одржава од 9. до 11. маја у хотелу “Слобода“ у Шапцу.
Србија је била организатор ове Конференције и 2006. године, која се одржала на Златибору. Председник Светске организације произвођача и прерађивача малине, Антонио Домингез је истакао да му је велико задовољство што је Србија поново домаћин Конференције, јер је претходни пут поставила стандарде у раду приликом окупљања и размене знања и искустава свих светских произвођача и прерађивача малине.
Према подацима за 2015. годину Србија је произвела 110.000 тона малина, чиме је постала водећа у свету.

Најновији број

20. септембар 2018.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa