12. maj 2016.12. maj 2016.
SRPSKA LIGA „ZAPAD“ ““ 25. KOLO

Laganih devet

FK „Mačva“ ““ FK „Zvižd“ 9:0 (3:0)
Kada je ovakav rezultat, detaljniji opis nije neophodan. Gostujući tim nije kvalitetniji od većine zonaša, dok su „crveno ““ crni“ bili raspoloženi i moćni. Već na startu, posle kornera, Đukić je pogodio za 1:0. Nedugo potom, sa bele tačke, Lazarević udvostručava vođstvo, a „Zvižd“ nastavlja meč sa igračem manje. Novi gol glavom Đukića, nagovestio je katastrofu tima iz Kučeva. Odoleli su do poluvremena, no u nastavku nisu mogli. Jeremić je sam sebi izborio poziciju i pogodio za 4:0, Obrovac povećao na 5:0. Lepu akciju golom završava Đukić za 6:0. Priliku su dobili i igrači sa manjom minutažom. Sjajan šut sa 12 metara Jeremića bio je dovoljan za 7:0, a potom pogađaju Jošić glavom i mladi Pantić za konačnih 9:0.
Neće biti lako u Kraljevu. „Sloga“ je na rubu Zone, ali je i „Mačva“ na pragu Prve lige i mora napraviti taj korak.
TABELA: 1. Mačva 52, 2. Smederevo 46, 3. Budućnost Krušik 43, 4. Sloga (P) 37, 5. Železničar 37, 5. Karađorđe 35.... 12. Šumadija (A) 30, 13. Šumadija 1903 30, 14. FAP 30, 15. Sloga (K) 26, 16. Zvižd 20.