19. maj 2016.19. maj 2016.
SRPSKA LIGA „ZAPAD“ ““ 26. KOLO

PoniŽeni KraljevČani

FK „Sloga“ ““ FK „Mačva“ 0:6 (0:2)
Dva kola i 15 golova zvuče kao statistika budućeg prvoligaša. Kraljevčani nisu mogli da vide dominaciju Mačve protiv Kučeva proteklog vikenda, ali su im „crveno ““ crni“ pružili reprizu kraj Ibra.
Slabašna „Sloga“ odolevala je tek jednu četvrtinu utakmice, a potom je seriju otvorio sjajni Jeremić. Bio je glavni akter i drugog gola. Njegov šut i odbitak golmana Sloge, u gol je pretvorio Jevtić. Lekanić je lepim udarcem povećao na 3:0, da bi potom uposlio Dražića koji nije imao problem da loptu skrene ka golu. Nekadašnji „beli“, Lekanić, u 75. i 78. minutu postavio je konačnih, velikih 0:6. Rezultat sve govori o kvalitetu i odnosu snaga. Meč Smedereva u Ljubiću je prekinut zbog tuče na terenu, pri rezultatu 0:1. Očekuje se odluka o načinu na koji će meč biti okončan, ali će najverovatnije pobeda pripasti Smederevcima 3:0.
Juče je, za „crveno ““ crne“ počeo završni kvartet teških mečeva, gostovanjem Valjevaca u Šapcu.
TABELA: 1. Mačva 55, 2. Smederevo 46 (-1), 3. Budućnost Krušik 46, 4. Železničar 40, 5. Sloga (P) 38.... 12. Šumadija 1903 31, 13. FAP 31, 14. Jedinstvo (Ub) 30, 15. Sloga (K) 26, 16. Zvižd 20.