30. jun 2016.30. jun 2016.
ATLETIKA ““ BALKANSKO PRVENSTVO ZA JUNIORE

Nađi nova bronza

Buduće nade evropske atletike nastupale su tokom vikenda na Prvenstvu Balkana za juniore u Turskoj. Deo reprezentacije Srbije bili su i šabački atletičari.
Nađa Cerovac ima sjajnu sezonu, a kvalitet je potvrdila i u Turskoj. U disciplini 3.000 metara, kroz cilj je prošla treća, a „za uspomenu“ ponela bronzu. Mesto na pobedničkom postolju donelo joj je vreme 10:31,96. Prvog dana ona je nastupila i u disciplini 400 metara, gde je osvojila deveto mesto (02:28,00). Njena klupska koleginica Jasmina Pruginić bila je na korak od medalje u svojoj omiljenoj disciplini 3.000 metara stipl. Ipak, u borbi sa atletičarkom iz Rumunije, Dan, takmičarka iz našeg istočnog suseda bila je brža ostavivši Jasminu na četvrtoj poziciji (11:06,76).