30. jun 2016.30. jun 2016.
KAJAK

Dragosavljević bez igara

Marko Dragosavljević, kajakaš šabačke „Zorke“ ipak neće predstavljati Srbiju u Rio de Žaneiru u kategoriji K1 200 metara. Na odlučujućem, izbornom takmičenju u Bačkoj Palanci, brži je bio Marko Novaković.
Kako je propisivao pravilnik, Dragosavljević i izazivač Marko Novaković, veslali su dve trke i u obe je bio brži kajakaš iz Bečeja. Najpre je Novaković slavio u vremenu 0:34, 81, dok je Dragosavljević vesla 0:36, 07, da bi druga trka bila neizvesnija, ali je ponovo član zemunskog „Zmaja“ bio 40 stotinki brži. S“™ dve pobede, obebedio je sebi drugu disciplinu na Olimpijskim igrama. Kako je sam rekao, prioritet mu je dvojac sa našim sugrađaninom Nebojšom Grujićem, dok je jednosed u drugom planu.
Lepše vesti stižu iz Bačke Palanke što se tiče izbornih trka za Evropsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore sredinom jula u Plovdivu.
Bojan Milinković je samouvereno osvojio dva prva mesta. Bio je najbrži jednosed na 200 metara (0:35, 46), a potom je isti uspeh ponovio u dvosedu sa klupskim kolegom, Markom Dragosavljevićem (0:34, 40). Brži od konkurencije bio je i Dragan Hančovski u jednosedu na 1.000 metara (3:37, 15).