14. oktobar 2010.14. okt 2010.
ODRŽAN CERSKI MARATON

JUNACI

Proteklog vikenda u Tekerišu, održan je 14. po redu “Cerski maraton, povodom devedeset šestogodišnjice jedne od najvećih bitaka za slobodu srpskog naroda.
Trčalo je više od 80 takmičara u trkama seniora, veterana, vojske i policije, studenata i uličnim trkama osnovaca na 200 i 400 metara. U ukupnom plasmanu, na stazi dugoj 10 km, prva tri mesta su zauzeli: Miroslav Komarčević iz Loznice, Igor Vuković, pripadnik Garde Beograda i Dragan Dokmanović iz Požarevca. U konkurenciji žena najuspešnija je bila Stojanka Sokol iz Subotice. U kategoriji veterana od 40 do 49 godina, najbrži je bio Sebastian Ludaić ( Palić). U takmičenju vojske i policije, prvi na cilj je stigao Igor Vuković iz Garde Beograda. U trci studenata, prvo mesto je pripalo Šapčaninu Živanu Miloševiću članu AŠK-a, a najbrža studentkinja bila je Nevena Jovanović. Najstariji učesnik maratona bio je Beograđanin, Miloje Andrić rođen 1931. godine.