21. jul 2016.21. jul 2016.

PLIVAČKI VIKEND

Vaterpolo klub “Šabac“ imao je vrlo uspešnu sezonu, a uveliko se kompletira “priča“ i za narednu, a prethodnog vikenda, uspehe su ostvarili i članovi plivačke sekcije šabačkog vaterpolo kluba.
Na plivačkom mitingu “Lepenica“, Šapčani su osvojili tri medalje, dva srebra i jednu bronzu. Iva Marković (50 metara leđno) i Teodora Gligorić (50 metara prsno) do cilja su doplivale druge, dok je treću poziciju osvojio Nikola Petrović (50 metara leđno).
Uz pomenute, boje Šapca branilo je još deset plivačica i plivača: Đ. Todić, N. Mijailović, Gavrić, M. Trifunović, B. Trifunović, Vi. Petrović, Spajić, Mijailović, I. Todić, Ve. Petrović. Novo takmičenje za njih biće u Sremskoj Mitrovici na “Pingvin kupu“.
Plivači šabačkog “Delfina“ nastupali su u Mionici i sa mitinga “Ribnica 2016“ doneli osam medalja. Odličja su osvojili: Mihailo Ilić (zlato ““ 50 delfin i 50 leđa; bronza ““ 100 kraul); Aleksandar Simić (bronza ““ 50 delfin i 50 kraul); Aleksandar Veselinović (bronza ““ 50 prsno); Stefan Bogdanović (bronza ““ 50 prsno); Katarina Cvejić (bronza ““ 50 prsno). Nastupili su još Aleksa Marinković i Stefan Lukić.