18. avgust 2016.18. avg 2016.
OKRUŽNA LIGA ““ 2. KOLO

VASIĆ I RUVIDIĆ ZA PRVU TROJKU

FK „RADNIČKI ŠABAČKI“ ““ FK „ANTIMON“ 3:0 (1:0)
Tim iz Zajače je tvrda, iskusna ekipa, ali nije mogla više od 45 minuta da bude ravnopravna sa kvalitetnijim timom šabačkog „Radničkog“. Gotovo konstantna slika na utakmicama Šapčana na SRC „Zorka“ je ofanziva domaćina, visoko postavljena odbrana i gost koji se brani svim silama.
Ruvidić, Nikolić i Vasić imali su nekoliko uspešnih akcija, ali nešto nepreciziji pas ili lošiji prijem sprečavali su gol. Ipak, u 45. minutu nije bilo spasa za iskusnog Đorđevića. Korner je izveo Nikolić, nešto niža lopta je došla do Vasića koji je odlično uštopovao i poslao pod prečku za 1:0. Ako je i bilo dileme oko pobednika, sve je razrešio sjajanim golom Ruvidić u 54. minutu kada je lobovao, s“™ivice kaznenog prostora golmana Antimona. Svega nekoliko minuta kasnije, veliku grešku golmana Đorđevića, iskoristio je Vasić za konačnih 3:0. Mogao je „Radnički“ da postigne još nekoliko golova, ali, ruku na srce, dve velike prilike imali su i gosti i to kod rezultata 0:0. Prilike su stvorile greške domaćih, a posebno se „istakao“ napadač Zajačana, Pantić koji je promašio prazan gol.
„Radnički“ u trećem kolu očekuje teško gostovanje u Jadranskoj Lešnici, novajliji u ligi, ekipi „Cera“.