25. avgust 2016.25. avg 2016.
PRVA LIGA SRBIJE ““ 3. KOLO

MAČVINIH TRI OD TRI

FK “MAČVA“ ““ FK „PROLETER“ (NS) 1:0 (1:0)
Stadion Mačve. Gledalaca: 1.000. Glavni sudija: Đorđić; Pomoćnici: Petrović i Radojičić (svi Beograd). Strelac: Lazarević u 31. minutu (11 m). Žuti kartoni: Pejović F, Đermanović, Lazarević (Mačva); Žigić, Lazarević, Krstevski, Đurišić, Andrejević (Proleter). Crveni karton: Jović (Proleter).
MAČVA: Pejović M. Pejović F. (kap), Blagojević, Lazarević, RISTIVOJEVIĆ, Ivić, Stančetić (od 83. Krstić), Obrovac (od 38. Đermanović), Jeremić, Memedović (od 64. Đukić), Matić. TRENER: Rogan.
PROLETER: Rockov, Lazarević, Hrubil (od 77. Ilić), Andrejević, Žigić, Đurišić, Jović, Šakić, Manojlović (od 37. Milićević), Krstevski (od 86. Stojišić), Karanov. TRENER: Govedarica.
U polukontri oko 30. minuta, Bojan Matić je primio loptu na polovini terena i odmah uočio da ima prostora po levom boku. Uspeo je da nadmudri 2 defanzivca Proletera, uđe u kazneni prostor, a potom zalomi Žigića, koji pravi prekršaj. Ruka arbitra Đorđića usmerena je ka beloj tački. Iskusni Lazarević rutinski pogađa gol i postavlja konačan rezultat.
U prvom delu, oba tima su mahom pokušavala sa distance. Kada je u 36. minutu, posle udaranja Obrovca, isključen Jović, delovalo je da je meč rešen. Ipak, najbolju priliku u prvom delu, Novosađani su imali posle udarca Đurišića sa oko 11 metara. U nastavku, bolja je bila Mačva. Posebno iz prekida je stvarala prilike, a najbolju je, u 81. imao Stančetić. Ipak, sa oko 8 metara iskosa, pogađa Rockova. Mladi tim Proletera nije stvarao velike probleme Pejoviću, dok je odbrana Šapčana bila na nivou. Međutim, sve je moglo „pasti u vodu“ u poslednjim sekundama. Duga lopta u kazneni prostor Mačve i greška, do tog trenutka, najboljeg aktera meča, Ristivojevića, stvorila je priliku Karanovu. Na sreću, prilika kao da je iznenadila i Karanova, te je šutirao pored gola.
- Svaka čast mojim igračima. Mnogi nisu ni svesni koliki je rezultat imati tri pobede u tri kola. Vezni red nam je oslabljen, Milosavljeviću se pridružio Obrovac, ali svejedno, u Pirot idemo bez pritska. Lepo je na vrhu tabele i želimo tu da ostanemo ““ istakao je trener Mačve, Predrag Rogan.
OSTALI REZULTATI: Sinđelić ““ Inđija 0:0; OFK Beograd ““ ČSK 0:2; Budućnost (D) ““ BSK 0:2; Jagodina ““ Odžaci 3:0; Bežanija ““ Radnički (P) 1:0; Sloboda (U) ““ Zemun 0:0; Dinamo (V) ““ Kolubara 0:0.
VOJVODINA PREJAKA
Omladinci Vojvodine slavili su u Šapcu, u 5. kolu Kvalitetne lige Srbije. Novosadski „crveno ““ beli“ pobedili su Mačvu 4:1 (3:1).
TABELA PLS: 1. MAČVA 9, 2. Jagodina 7, 3. ČSK 7, 4. BSK 6, 5. Sinđelić 5, 6. Proleter (NS) 4, 7. Sloboda (U) 4, 8. Bežanija 4, 9. OFK Odžaci 4, 10. Budućnost (D) 4, 11. Radnički (P) 3, 12. Kolubara 2, 13. Zemun 2, 14. Dinamo (V) 2, 15. Inđija 1, 16. OFK Beograd 0.