8. septembar 2016.8. sep 2016.
SUPER LIGA ZA RUKOMETAŠICE ““ 1. KOLO

SILOVIT START ŠAPČANKI

ŽRK „RADNIČKI“ (KG) ““ ŽRK „MEDICINAR“ 28:36 (12:21)
„Šumice“. Gledalaca: 300. Sudije: Sekulić i Jovandić (oba Pančevo). Sedmerci: Radnički 6 (5); Medicinar 6 (5). Isključenja: Radnički 10; Medicinar 8 minuta.
RADNIČKI (KG): Ćosić, Petrović 3, Stoković, Vitić, Radosavljević, Radović 2, Ležaja, Lukić, Stojković, Kojić 3, Stoiljković 3, Veljković, Marković 8 (3), Kulić, Lojpur 8 (2), Janković 1.
MEDICINAR: Glišić, Tanić 3, Rančić 7, Milošević 1, Čvorić, Kostić 4, Obrenović, Radović (kap.) 13 (5), Ručnov 4, Karić, Perić, Đurković, Stanisavljević 4, Mandić, Kukić, Kecanović.
Prethodnih godina, Kragujevčanke su dominirale u mečevima protiv „medicinarki“, ali kao da je polufinale Kupa proletos nagovestilo neke nove odnose. U Aranđelovcu, „plavo ““ bele“ su se radovale posle sedmeraca, a sada im je 60 minuta bilo više nego dovoljno za dominantan nastup i pobedu. „Osvajanje“ Šumadije najavljeno je već u prvom poluvremenu.
Odbrana donosi rezultat, ali kada se ukombinuje sa „strašnim“ napadom, rezultat su bodovi i atraktivnost. Jednostavno, bivše šampionke nisu imale rešenje u odbrani. Čak 21 gol za 30 minuta dovoljno govori. Prema očekivanjima, kapiten Radović i novopridošla Milica Rančić dominirale su preciznošću.
Temelji pobede postavljeni u prvih 30 minuta, dali su sigurnu kuću u drugom periodu. Marković i Lojpur pokušale su da vrate svoj tim, ali je zaostatak bio i dvocifren u nekoliko navrata.
Šapčanke u sledećem kolu očekuje debi pred domaćom publikom. Gošće stižu iz Inđije. One su u prvom kolu pretrele ubedljiv poraz u Nišu.
Ostali rezultati: Izvor BB ““ Bor 37:23; Sloga (PM) ““ Kikinda 23:32; Junior ““ Jagodina 24:28; Naisa ““ Železničar 33:22.