• thhm 235 ⚫ 0,00%
  • ztpk 420 ⚫ 0,00%
(15. септембар 2016.)

ШАПЧАНИН ШАМПИОН

На београдском Калемегдану, у суботу, је одржано светско финале баскет турнира 1 на 1. Незваничну титулу најбољег играча популарне баскет игре освојио је наш суграђанин, некадашњи кошаркаш Омладинског кошаркашког клуба „Шабац“, Стефан Којић
Двадесетчетворогодишњи Којић титулу је освојио у конкуренцији 64 кошаркаша, а место на великом финалом турниру изборио је другим местом на домаћем првенству. Није имао много проблема у шеснаестини и осмини финала, док је у борби за полуфинале савладао Бошковића (Црна Гора). Преостала три српска представника елиминисана су у овој рунди, те је Којић остао једини домаћи представник, који у походу на трон има подршку готово 3.000 гледалаца.
Последња станица пред финале био је Грузијац Кадариј. Којић је славио 8:5, пре свега захваљујући одличној тактици којом је натерао Кадрија да шутира пуно ван линије 6,75, што му није јача страна. У финалу га је чекао Литванац Сарукас.
Једна од најважнијих одлика Којића као кошаркаша је шут за три поена. Имао је одличан проценат до финала, а „руку је посебно наместио“ у финалу, оставивши Литванца без шансе за победу. Стефан слави 14:12 ! Две тројке у последњем минуту донеле су великих 14:9 !
Стефан Којић рођен 1992. године. Играо је за Спартак, „Раднички“ Обреновац, а сезону 2013/2014 провео је у Шапцу. Претходни шампионат носио је дрес Сремске Митровице.