15. septembar 2016.15. sep 2016.
ZONA „DRINA“ ““ 6. KOLO

PROVCI ČUVAJU VRH

FK „PROVO“ ““ FK „SLOGA“ (S) 3:1 (2:1)
Pantelić je doveo domaće u prednost, ali je ubrzo izjednačio Karišik. Minut pre odmora, Adamović vraća prednost domaćima koju rutinski održavaju u nastavku. Konačan rezultat postavio je Jovanović u poslednjim minutima.
Novu seriju trijumfa Provo će pokušati da započne u Ljuboviji. Svakako su favoriti, ali će dolazak lidera izazvati posebnu motivaciju u redovima „plavih“.
FK „JEDINSTVO 1945“ ““ OFK „OSEČINA“ 1:1 (0:1)
Vladimirčani su u duelu sa Osečinom videli priliku da pobedom pobegnu sa dna tabele. Krenuli su hrabro u duel, imali inicijativu, nekoliko polušansi, ali kada se činilo da je gol blizu, izgubljena lopta omogućila je kontru gostima i pogodak Nedeljkovića. Iako je tempo u nastavku bio, za nijansu, slabiji, igrači Jedinstva uspeli su da veći posed i ofanzivu materijalizuju. Zoran Ilić dosnosi izjednačenje.
Sledi dug put u Sjenicu.
FK „RAĐEVAC“ ““ FK „DRINA“ 2:0 (0:0)
U lokalnom derbiju, bodove je odneo iskusniji zonaš. Zasluženo, tim iz Krupnja, bolju igru materijalizovao je kroz pobedu nad ekipom Drine, a bodove je doneo nekadašnji igrač Mačve Mladen Ilić, dvostruki strelac na meču. Uspeh je u toliko veći što su domaći, od 21. minuta, igrali sa igračem manje zbog isključenja Aličića. „Crno ““ narandžasti“ putuju u Ljig za vikend.
OSTALI REZULTATI: Zadrugar ““ Sevojno 3:1; Radnički (V) ““ Sloga 1940 (BB) 2:2; Jedinstvo (Ub) ““ OFK Divci 1:0; Ribnica ““ Spartak 1924 1:0; Radnički Stobeks ““ Polimlje 2:1.
TABELA: PROVO 15; 2. Jedinstvo (Ub) 14; 3. RAĐEVAC 13; 4. Radnički (V) 13; 5. Ribnica 13; 6. Sloga 1940 (BB) 11.... 12. Polimlje 5; 13. Sloga (S) 4.... 16. JEDINSTVO 1945 4 .