26. maj 2024.26. maj 2024.
Nova titula trofejne generacije (foto: VK Šabac fb)

Šabac šampion Regionalne lige!

Šabac Eliksir - Partizan 10:7 (4:1, 4:3, 0:1, 2:2).

Šabac je šampion Regionalne lige do 14 godina! U velikom finalu nadigrali su Partizan 10:7.

Atmosfera prava za finale, navijači sa obe strane dali su krila, posebno Šapčanima. Paležević se razbranio i omogućio mirnu ruku i staloženost napadu što je rezultiralo vođstvom od 4:1.

Pobeđen Partizan u finalu (foto: D. B.)

Partizan je tek u 12. minutu postigao prvi gol iz igre, no uz dva petraca i dva gola u nizu vratio se u igru u finišu četvrtine. Šabac je imao plus šest sredinom kvartala.

Kao da je finiš druge dao loš nagoveštaj treće. Šabac nije uspevao da dođe do gola, no odbrana se držala dovoljno da ne dozvoli više od jednog Partizanu u ovom periodu.

Pripretio je Partizan, prišao na minus dva u dva navrata, ali su Krečković i Lazić doneli odluku i trofej Šapčanima.

Krečković je postigao dva, Gajić tri, Pijetlović dva i Lazić četiri pogotka. Fenomenalan nastup imao je i golman Paležević.